اکبر نبوی عنوان کرد؛
جشنواره فیلمنامه‌نویسی انقلاب به فیلمنامه‌نویس انگیزه می‌دهد

اکبر نبوی گفت: برگزاری جشنواره ای مختص به فیلمنامه های انقلاب اسلامی می تواند در ایجاد انگیزه و شور و شوق فراوان میان فیلمنامه نویسان مهم تلقی شود، اما تنها برگزاری صرف جشنواره نمی تواند راهکار نهایی و کافی برای تولید فیلمنامه‌های فاخر و ادبی در حوزه انقلاب اسلامی باشد.

این سینماگر، منتقد و کارشناس سینما در گفت‌وگو با ستاد خبری نخستین جشنواره مستقل فیلمنامه نویسی انقلاب اسلامی با بیان این مطلب گفت: زمانی طولانی از انقلاب اسلامی ایران را پشت سر گذاشته‌ایم و به نوعی می توان گفت که این انقلاب یکی از مهمترین رویدادهای 100 سال اخیر بوده است که البته در حوزه سینما کم لطفی‌هایی به این رویداد مهم شده است.
وی ادامه داد: اهمیت فیلمنامه نویسی و ساخت فیلم در حوزه انقلاب اسلامی باید به اندازه خود انقلاب که عمیق، جدی و مهم است، با اهمیت و جدی تلقی شود و آثار هنرمندان باید به صورت جدی و با ارزش تولید شود.
این منتقد و سینماگر تصریح کرد: تاکنون چند کارگاه آموزشی و جلسات تخصصی در حوزه فیلمنامه نویسی انقلاب اسلامی برای نسل جوان فیلمنامه نویس برگزار شده است که امروز از نسل جوان توقع نوشتن فیلمنامه های با ارزش را داریم؟! ابتدا باید نهادهای مسئول با برگزاری چنین کارگاه هایی مفاهیم و ارزش های انقلاب را به نسل جوان منتقل کنند و بعد در انتظار به نگارش درآمدن آثار بدیع باشیم.

 

نبوی با بیان این که در حوزه‌های تخصصی همچون انقلاب اسلامی و دفاع مقدس مسوولان باید از خانواده فرهنگ و سینما پشتیبانی و حمایت مالی و فکری کند، تصریح کرد: برنامه ریزی ها باید جامع و کامل بوده و منوط به یک دوره مدیریتی خاص نشود، ضمن آن که اگر مسئولان حمایتی از قشر هنرمند می کنند، نباید در محصول و نتیجه کار تعجیل داشته باشند. اگر قرار است در حوزه انقلاب اسلامی ،مجموع فیلمنامه‌های خوب و شایسته ای داشته باشیم باید اندکی صبوری کرده تا در زمان مناسب هنرمند اثری فاخر تولید کند، چه، آنچه از دل برآید قطعاً بر دل نشیند.
  وی درباره تاثیر برگزاری جشنواره ای تخصصی در زمینه فیلمنامه نویسی انقلاب اسلامی گفت: در همه دنیا جشنواره‌ها برای ترغیب و تشویق و ایجاد موج برگزار می‌شود. امید است جشنواره فیلمنامه نویسی انقلاب اسلامی صرفاً به جشنواره‌ای فرمایشی تبدیل نشود و بتواند زمینه‌ای برای تولید آثار ادبی و فیلمنامه‌های تخصصی انقلاب اسلامی شود.
نبوی در پایان یادآور شد: به هر حال به نظر می‌رسد در زمینه فیلم‌نامه‌نویسی انقلاب، سرمایه‌گذاری مادی و معنوی لازم نشده و ما به تولید فیلم‌نامه‌های ارزشمند در زمینه انقلاب به شدت نیاز داریم.

کد خبر: 1324    |    تاریخ و زمان انتشار: دوشنبه ، ۴ ارديبهشت ۱۳۹۱ ، ۱۴:۴۱
Farabi Cinema Foundation
www.fcf.ir