هفته سینمای ایران در بغداد از روز سه شنبه کلید می‌خورد


مدیر روابط عمومی اداره کل سینما و تئاتر در وزارت فرهنگ عراق روز جمعه اعلام کرد که از هفته جاری هفته سینمای ایران در بغداد آغاز به کار می‌کند.
به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی به نقل از ایرنا، «زینب القصاب» با انتشار بیانیه‌ای گفت که هفته سینمای ایران از سه شنبه هفته جاری دوم تا ششم ماه «می» (16-12 اردیبهشت) در سالن تئاتر ملی عراق در بغداد آغاز به کار می‌کند.
وی برپایی هفته سینمای ایران را در راستای فعال کردن توافقنامه فرهنگی امضا شده بین دو کشور دانست و اضافه کرد: هفته سینمای ایران با تلاش و همکاری رایزنی فرهنگی ایران در عراق، دفتر رادیو و تلویزیون ایران و نیز مدیریت سینما و تئاتر وزارت فرهنگ عراق، برگزار می‌شود.
در این بیانیه اضافه کرده است که مدیرکل اداره سینما و تئاتر عراق نیز از شروع به کار هفته سینمایی ایران در بغداد استقبال کرده و معتقد است که این جشنواره می‌تواند به تبادل تجارب و فراهم شدن شرایط برای استفاده کادرهای سینمایی عراق از پیشرفت‌های سینمای ایران، از حیث فنی و فناوری، کمک کند.
براساس بیانیه در طول این جشنواره، فیلم‌هایی که تاریخ تولید آنها سال‌های 2015 تا 2017 است به نمایش درمی‌آید که از جمله فیلم‌هایی که عرضه خواهند شد «بادیگارد»، «ستاره شرق»، «عقاب صحرا»، «بیگانگان» و «جشن میلاد» است.
دفتر روابط عمومی اداره کل سینما و تئاتر ملی عراق از تمامی علاقه‌مندان عراقی به هنر سینما، بویژه دوستداران سینمای ایران، برای مشاهده فیلم‌هایی که در طول این مدت به نمایش گذاشته خواهد شد، دعوت به عمل آورده است.
قرار است، عوامل و دست اندرکاران ساخت این فیلم‌ها نیز در بغداد حضور داشته باشند و پس از نمایش فیلم‌هایشان، در نشست‌های خبری ویژه و جلسات پرسش و پاسخ در بغداد شرکت کنند.
کد خبر: 3646    |    تاریخ و زمان انتشار: شنبه ، ۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ، ۱۴:۵۷
Farabi Cinema Foundation
www.fcf.ir