دو جایزه فستیوال فیلم «نهج» کربلا به سینمای ایران رسید


جایزه بزرگ جشنواره بین‌المللی فیلم «نهج» به فیلم «نشانه‌ها» به کارگردانی یاسر طالبی و تهیه‌کنندگی میترا روحی‌منش و جایزه بهترین انیمیشن نیز به مونا شاهی از ایران اهدا شد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی به نقل از خبرگزاری مهر، در آیین اختتامیه جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «نهج» که چهارشنبه شب ۱۶ فروردین در سالن همایش‌های مدینة الحسین شهر کربلا برگزار شد هیات داوران جایزه اول جشنواره (جایزه بزرگ جشنواره) را به فیلم «نشانه‌ها» از ایران اهدا کردند. همچنین انیمیشن «پسرک» ساخته مونا شاهی نیز موفق به دریافت جایزه بهترین انیمیشن شد.
محمدحسین مسیح پور دستیار کارگردان فیلم «نشانه‌ها» به نمایندگی از فیلم نشانه‌ها جایزه اصلی جشنواره را دریافت کرد.

جشنواره بین‌المللی فیلم و مستند «نهج» توسط شبکه تلویزیونی «کربلا» وابسته به آستان مقدس سیدالشهدا(ع) از ۱۲ الی ۱۶ فروروین در کربلای معلا برگزار ‌شد.
«نشانه‌ها» داستان پدر و دختریست که رابطه‌ای معنوی با درختان جنگل برقرار کرده‌اند، آنها نادیدنی‌هایی را می‌بینند که از آزردگی طبیعت می‌گویند.
فیلم‌های حاضر در این جشنواره از سی کشور جهان و در دو عرصه «اندیشه حسینی و حقوق بشر» و «درستکاری و امانتداری در خدمت به مردم» شرکت کردند.
این جشنواره در سال ۲۰۱۴ تاسیس شد و نخستین دوره آن در سال ۲۰۱۵ میلادی برابر با ۲۹اسفند ۱۳۹۳ هجری شمسی بود. نگاه جشنواره به سینما به گونه‌ای است که پیام‌آور و حامل رسالتی انسانی است که وظیفه آن بنای زندگی انسان‌ها براساس کرامت و خوشبختی است.
از مهمانان ایرانی جشنواره می‌توان به حبیب ایل‌بیگی، احمدرضا درویش، محمود پاک نیت و... اشاره کرد. همچنین اسماعیل براری فیلمساز ایرانی از اعضای هیات داوران جشنواره بود.
کد خبر: 3604    |    تاریخ و زمان انتشار: پنجشنبه ، ۱۷ فروردين ۱۳۹۶ ، ۱۴:۴۶
Farabi Cinema Foundation
www.fcf.ir