new-print.png
رسالت هنرمند دیدن دردهای جامعه است


دکتر حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی و معاون سینمایی وزیر ارشاد در پیامی به جشنواره منطقه‌ای خلیج فارس، ضمن همدردی با آسیب دیدگان سیل اخیر در استان بوشهر اظهار کرد: «رسالت هنرمند دیدن دردهای جامعه و مردم است.»

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، متن کامل پیام دکتر حجت‌الله ایوبی به پنجاه و ششمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان بوشهر- خلیج فارس به این شرح است:

به روایتی زندگی کوتاه است. کوتاه همچون فیلم کوتاهی که می تواند در کم‌ترین زمان ممکن به میانه ، اوج و پایان برسد. آنقدر کوتاه که نقطه اوج‌اش می‌تواند از غروب یک روز آرام و بارانی آغاز و تا صبح فردا، ضد قهرمانی همچون سیل وارد صحنه شود و زندگی را با بحران و اوج ناگهانی مواجه کرده و در نهایت به نقطه پایان ختم کند. این اقتضای طبیعت است و گاهی گریزی از آن نیست.
در این رو‌زها که جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان در استان بوشهر برگزار می‌شود عده ای از هموطنان نجیب ما در این استان با مشکلات ناشی از سیل دست و پنجه نرم می‌کنند. تعدادی از روستاها آسیب‌های جدی دیده و عده‌ای از هموطنان خانه ها یا عزیزان شان را از دست داده اند.
به اعتقاد بنده رسالت هنرمند دیدن همین دردهای جامعه و مردم است. چه هنری توانمند‌تر از سینما که بتواند زخم‌های آن خانواده محروم، در دورافتاده‌ترین روستاهای استان بوشهر را منعکس کند؟
سیل ، زلزله، جنگ، ویرانی و... همیشه با این کره خاکی همنشین بوده‌اند اما هنرمند همچون امدادگری که تنها ابزار امدادرسانی‌اش متفاوت است در این مواقع حساس می‌تواند دست به‌کار شود. سینمای جوان به سبب مسئولیتی که از نامش برمی‌آید می‌تواند به مدد پویایی و شادابی‌اش، پرانرژی‌تر از همه نهادها و با سبک و شیوه خاص خودش وارد عرصه عمل شود. همیشه در دل چنین اتفاق‌هایی انسانی‌ترین ایده‌های خلق اثر هنری نهفته است که نباید از چشم جستجوگر هنرمند دور بماند.
اینجانب ضمن ابراز همدردی با هموطنان عزیز استان بوشهر آرزو می‌کنم جشنواره پنجاه وششم سینمای جوان به یکی از پربارترین جشنواره‌های سینمای جوان تبدیل شود.انشاالله.

پنجاه‌وششمین دوره‌ جشنواره منطقه‌ای خلیج فارس از تاریخ ۸ تا ۱۰ اسفند ماه سال‌جاری توسط انجمن سینمای جوانان ایران _ دفتر بوشهر برگزار می‌شود.
کد خبر: 3530    |    تاریخ و زمان انتشار: سه شنبه ، ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ، ۰۹:۱۸