بازدید ایوبی از پردیس سینمایی مگامال و سینما قدس


حجت‌اله ایوبی رئیس سازمان سینمایی از روند آماده‌سازی پروژه پردیس سینمایی مگامال و بازسازی سینما قدس بازدید کرد.

در جریان بازدید از پروژه پردیس سینمایی مگامال که در اولین روز اسفند سالجاری صورت گرفت ایوبی با اشاره به اینکه هر مجموعه‌ای از این دست که راه بیفتد گامی به سوی پیشرفت کشور محسوب می‌شود ، تاکید کرد: رونق تولید در سینما بسیار خوب است و ما نیاز به سالن‌هایی داریم که در آن مخاطبان از پیشرفته ترین تکنولوژی بهره برده و در کنار آن بتوانند از امکانات رفاهی و خدماتی متعددی همراه خانواده استفاده نمایند.

رییس سازمان سینمایی در ادامه  با اشاره به حمایت دولت و سازمان سینمایی از بخش خصوصی، در جهت انجام فعالیتهای فرهنگی و راه اندازی پردیس های سینمایی گفت: در شهر تهران همیشه محله‌های قدیمی اهمیت داشته و متاسفانه منطقه اکباتان علیرغم قدمت و جمعیت فراوانی که دارد از امکانات فرهنگی ناچیزی برخوردار بود که خوشبختانه به همت بخش خصوصی و حمایت سازمان سینمایی با افتتاح این مجموعه شهرک اکباتان روزگار جدیدی تجربه خواهد کرد.

گفتنی است در ادامه این بازدید  نماینده شرکت نمایشگران که مسئولیت تجهیز و راه‌اندازی این مجموعه سینمایی را عهده‌دار است ضمن ارایه گزارشی از روند ساخت این پردیس سینمایی  ابراز امیدواری کرد با کار شبانه روزی صورت گرفته پردیس سینمایی مگامال منطبق با آخرین تکنولوژی روز تا پایان سالجاری به بهره برداری برسد.

وی افزود بر اساس پیش بینی های اولیه قرار بود این پردیس سینمایی ظرف مدت ۱۴ ماه ساخته شود اما با تلاش صورت گرفته و حمایت های سازمان سینمایی زمان بهره برداری از ان به شش ماه کاهش یافته است که رکوردی در این زمینه محسوب می شود.

گفتنی است این پردیس سینمایی که  در ضلع شرقی شهرک اکباتان و در حاشیه اتوبان ستاری قرار گرفته است پس از بهره برداری دارای ۱۰ سالن با ظرفیتهای مختلف خواهد بود که در مجموع ۱۳۵۰ صندلی به ظرفیت سالنهای سینمایی  کلان شهر تهران اضافه خواهد کرد.

همچنین یکی از سالنهای این پروژه برای اجرای تئاتر در نظر گرفته شده و یک سالن دیگر نیز بصورت VIP راه اندازی می شود. تمام سالنهای این پردیس سینمایی به آخرین تکنولوژی سیستم نمایش دیجیتال و صوت دالبی مجهز بوده و مخاطبان سینما می توانند از امکانات رفاهی و خدماتی جانبی ان نیز استفاده کنند.

رییس سازمان سینمایی در بازدید از سینمای بازسازی شده قدس:

شأن تماشاگران ایرانی سینماهای مدرن و استاندارد است

حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی در جریان بازدید از پروژه بازسازی و بهسازی سینما قدس میدان ولیعصرکه در آخرین روز بهمن ماه سالجاری انجام شد با اعلام این مطلب افزود: در سالهای اخیر با ارتقا سطح کمی، کیفی و محتوایی آثار سینمایی، شاهد استقبال مردم فرهنگ دوست ایران از سینما هستیم  که این امر مسولیت تمام افراد ذیربط را برای ساخت سینماهایی مدرن و مطابق استانداردهای روز جهانی برای مخاطبان سینما سنگین می کند. ایوبی با اشاره به وجود چند سالن سینمای دیگر در محدوده میدان ولیعصر تهران ابراز امیدواری کرد، با اتمام بازسازی و بهسازی سینما قدس و افتتاح آن،  این منطقه به یکی از قطب های فرهنگی شهر تهران تبدیل گردد.

در جریان بازدید رییس سازمان سینمایی، مسولین سینما قدس توضیحاتی را در خصوص نحوه بازسازی این سالن سینمایی ارایه کردند.

گفتنی است سینما قدس که در ضلع جنوب غربی میدان ولیعصر تهران قرار گرفته، در سال ۱۳۴۶ افتتاح گردید و پیش از این با داشتن  درجه کیفی «ممتاز» از سالنی با ظرفیت ۶۵۰ نفر برخوردار بود. در پروژه بازسازی این سالن قدیمی  قرار است ضمن تجهیز سالن نمایش این سینما به پیشرفته ترین تجهیزات صوتی و تصویری، امکانات رفاهی و خدماتی متعددی برای مخاطبان سینما منظور شود.

سینما قدس در زمستان ۱۳۹۲ پس از اتمام اکران فیلم «جیب‌بر خیابان جنوبی»  به مدت ۲ ماه تعطیل شد و شایعاتی در مورد تعطیلی کامل آن مطرح شد؛ اما در اسفند ۱۳۹۲ با اکران  فیلم معراجی‌ها فعالیت خود را از سر گرفت و پس از آن  با حضور مالکان جدید عملیات بازسازی و بهسازی آن از اردیبهشت ۱۳۹۳ با حمایت سازمان سینمایی  آغاز گردید.

کد خبر: 3524    |    تاریخ و زمان انتشار: سه شنبه ، ۳ اسفند ۱۳۹۵ ، ۱۱:۰۴
Farabi Cinema Foundation
www.fcf.ir