تقدیر ویژه از جشنواره جهانی فیلم فجر و بنیاد سینمایی فارابی در حاشیه جشنواره برلین


سازمان رسانه‌ای کلیسای کاتولیک (سیگنس) در حاشیه روزهایی که جشنواره فیلم برلین در آلمان در حال برگزاری است، در برنامه‌ای ویژه از جشنواره جهانی فیلم فجر و بنیاد سینمایی فارابی تقدیر کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سازمان رسانه‌ای کلیسای کاتولیک برنامه‌ای ویژه برای تقدیر از تلاش‌های نهادهای سینمایی در ایران برای گفتگو و نزدیکی ادیان برگزار کرد.

در این برنامه که همزمان با روزهای برگزاری جشنواره فیلم برلین برگزار شد،‌ابتدا اسقف دکتر گبهارد فورست و پدر دکتر یوهان هینریش کلاوسن از نقش آفرینی جشنواره جهانی فیلم فجر و بنیاد سینمایی فارابی در نزدیکی سازمان‌های رسانه‌ای کاتولیک و شیعه قدردانی کردند.

امیر اسفندیاری مدیر بین الملل بنیاد سینمایی فارابی و جشنواره جهانی فیلم فجر به عنوان سخنران اصلی این برنامه صحبت‌های خود را چنین آغاز کرد: «آیت الله جوادی آملی، یکی از پیشوایان دینی ایران، باور دارند اگر پیامبری در این عصر مبعوث می شد، با زبان هنر سینما می آمد.»

او با اشاره به سینمای نوین ایران که توانست به واسطه فیلم‌هایی انسانی با پیام‌هایی اخلاقی در صحنه بین‌المللی مورد توجه قرار گیرد و به دفعات جوایز کلیسای جهانی در رویدادهای بزرگ بین‌المللی را به خود اختصاص دهد، نکاتی در زمینه تاریخچه شکل‌گیری جایزه بین‌الادیان در جشنواره بین‌المللی فیلم فجر بیان کرد. اسفندیاری دوره همفکری با پدر پیتر مالون جهت تاسیس هیات داورانی جدید با اعضایی مسیحی و مسلمان را یادآوری کرد که عاقبت به اهداء جایزه بین الادیان به فیلمی برتر در جشنواره بین المللی فیلم فجر منجر شد و به تبع آن، هیات های داوری مشابه در جشنواره هایی همچون بریزبن (استرالیا) شکل گرفت.

علیرضا تابش مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی و علی موجانی رایزن فرهنگی ایران نیز در حاشیه مراسم در حوزه سینمای کشور به گفت و گو نشستند.
کد خبر: 3513    |    تاریخ و زمان انتشار: سه شنبه ، ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ، ۱۳:۱۵
Farabi Cinema Foundation
www.fcf.ir