حجت‌الله ایوبی:
مدرسه ملی سینما متعلق به کل سینمای ایران و حتی سینمای جهان استحجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی در گفتگویی تلویزیونی در شبکه افق سیما ضمن تاکید بر تلاش مدرسه ملی سینمای ایران بر پرورش هنرجویانی که مبلغ فرهنگ ایرانی اسلامی باشند، اذعان کرد که مدرسه ملی تنها منحصر به هنرجویان آن نبوده و متعلق به کل سینمای ایران است.

برنامه‌ تلویزیونی «عصر» با طراحی و اجرای نادر طالب‌زاده، پنج‌شنبه شب ۱۴ بهمن میزبان حجت‌الله ایوبی بود که حضور پررنگ فیلم‌سازان اول در جشنواره فیلم فجر، ورود جوانان به سینمای ایران، تولید مشترک،  و برنامه‌های مدرسه ملی سینمای ایران در آن به بحث و گفتگو گذاشته شد.

ایوبی در این برنامه در مورد شرایط و اهداف مدرسه گفت: «هزینه کل تجهیزات مدرسه ملی سینما معادل یک فیلم اول یک کارگردان است که یک تیم جوان، آگاه و با انگیزه آن را متناسب با نیازهای آموزشی تهیه کرده‌اند. هدف از تاسیس این مدرسه آن است که ما اولاً بتوانیم بچه‌های‌مان را با استانداردهای روز و در یک فضای اسلامی و ایرانی تربیت کنیم. قصد بر این نیست که هنرجویان مدرسه ملی تنها با صنعت سینما آشنا شوند چون در آن صورت می‌توانستیم با اعزام دانشجویان به کشورهای صاحب‌ صنعت سینما، به این مهم دست پیدا کنیم. اما ما می‌خواهیم تا این هنرجویان، سخنگوی سینمای ایران باشند و زیست‌بوم ایرانی و اسلامی داشته باشند و مبلغان این فرهنگ و سرزمین باشند.»

رئیس هیأت امنای مدرسه ملی در بخش دیگری از سخنانش گفت: «یکی از برنامه‌های‌مان این است که فیلم‌های هنرجویان مدرسه در حضور اساتید برجسته نقد و بررسی بشوند تا مشکلات‌شان در فیلم‌های بعدی برطرف شود. علی‌رغم تردیدهایی که برخی‌ها دارند، اما جزء برنامه‌های دیگر مدرسه، به روز شدن در پخش بین‌الملل است. نمایش فیلم‌های‌مان در جشنواره‌ها کافی نیست؛ باید ببینیم چگونه می‌توانیم وارد بازار بین‌الملل می‌شویم. مدرسه ملی دائماً در حال رصد است تا ببیند سینمای ما در کجاها دچار کمبود است تا روی آن تمرکز کرده و سعی کند آن را حل کند».

وی از آموزش به دانشجویان فیلم‌سازی در شهرستان‌ها نیز خبر داد: «از امسال، انجمن سینمای جوانان تفاهمی با مدرسه ملی کرده است تا هنرجویان برگزیده انجمن در شهرها و روستاهای کوچک، انتخاب شده و در طول سال در مدرسه ملی به آن‌ها آموزش‌های لازم سینمایی داده شده و دوباره به شهرستان‌ها بازگردانده ‌شوند. استعدادهای جشنواره‌ای نیز از این به بعد قرار است تا شناسایی شده و به مدرسه کوچک و کم‌خرجِ ملی سینما آورده شوند. مدرسه ملی تنها منحصر به ۲۰ دانشجو نیست و متعلق به کل سینمای ایران و حتی سینمای جهان است».

برنامه «عصر» پنج شنبه‌ها از شبکه افق و بازپخش آن روزهای جمعه ساعت ۱۵ شبکه یک، شنبه و یکشنبه از شبکه افق پخش می‌شود.
کد خبر: 3498    |    تاریخ و زمان انتشار: شنبه ، ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ، ۱۵:۰۹
Farabi Cinema Foundation
www.fcf.ir