فیلمبرداری مروارید در سواحل خلیج فارس پایان یافت
فیلمبرداری فیلم سینمایی مروارید به کارگردانی فریدون حسن پور و تهیه کنندگی جواد نوروز بیگی در سواحل خلیج فارس به پایان رسید.
به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، فریدون حسن پور با اعلام این خبر تصریح کرد: فیلمبرداری این فیلم طی 70 جلسه توسط ساعد نیک زاد به صورت دیجیتال در سواحل جزایر قشم و کیش انجام شد و روز 22 خرداد ماه به پایان رسید.
این کارگردان با اشاره به مضمون فیلم که فداکاری و گذشت است، خاطر نشان کرد: فیلم مروارید نسبت به آثار قبلی ام کاملا متفاوت است و در این فیلم تلاش کردیم تا چشم اندازی جذاب از زیبایی های خلیج فارس را ترسیم کنیم. فیلمبرداری زیر آب، ثبت تصاویر تخم گذاری لاک پشت ها و تلاش آن ها برای بقا از جمله ویژگی های منحصر به فرد این فیلم است که تمام این مولفه ها در خدمت داستان قرار گرفته تا مخاطبان کودک و نوجوانان بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند.


وی ادامه داد: البته یک پلان از فیلم باقی مانده که با رسیدن گروه به تهران این پلان را فیلمبرداری خواهیم کرد و تدوین مروارید نیز توسط حسن حسن دوست آغاز شده است.
این کارگردان در پایان اظهار داشت: اولین نمایش فیلم مروارید در بیست و ششمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان خواهد بود.
سیروس کهوری نژاد، مهدی فقیه، علی اوسیوند، پریوش نظریه، میر طاهر مظلومی، حسین کبابی و فاطمه ذاکری از جمله بازیگران فیلم مروارید هستند.
کد خبر: 1441    |    تاریخ و زمان انتشار: چهارشنبه ، ۲۴ خرداد ۱۳۹۱ ، ۱۴:۰۲
Farabi Cinema Foundation
www.fcf.ir