میرعلایی در بازدید از پشت صحنه فیلم «استرداد» عنوان کرد؛
در یک سال گذشته گل‌هایی به‌خودمان زدیم که جبران نمی‌شود
احمد میرعلایی در بازدید از مراحل تولید پروژه سینمای «استرداد» با بیان اینکه ما در یک سال گذشته به خودمان گل‌هایی زدیم که قطعا تا پایان این بازی قابل جبران نخواهد بود، خواستار پرهیز از نگاه سیاسی به سینما شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی «سیداحمد میرعلایی» مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در بازدید از مراحل تولید پروژه سینمای «استرداد» با بیان اینکه ما در یک سال گذشته به خودمان گل‌هایی زدیم که قطعا تا پایان این بازی قابل جبران نخواهد بود، خواستار پرهیز از نگاه سیاسی به سینما شد.

«سید احمد میرعلایی» که به همراه «حسن نجاریان» قائم مقام و «پژمان لشکری‌پور» معاون فرهنگی و «جعفر گودرزی» مدیر روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی از پشت صحنه استرداد بازدید می‌کرد، گفت: بعضی از همکاران این روزها بد به سینما می‌تازند و یادشان رفته، سینمای ایران را در تمام جهان به عنوان یک سینمای نجیب، ارزشی و انسانی می‌شناسند. این دوستان گل‌هایی به دروازه خودی می‌زنند که قطعا تا پایان بازی قابل جبران نخواهد بود. مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی درباره دلایل این اتفاق در سینمای ایران به مدیر روابط عمومی پروژه استرداد گفت: متاسفانه ما وقتی می‌خواهیم به سیاست بپردازیم ، یاد سینما می‌افتیم و وقتی می‌خواهیم از سینما یاد کنیم آن را با سیاست‌های روز تلفیق می‌کنیم. همه فراموش کرده‌ایم  که اگر از سیاست، فرهنگ تولید شود، آن فرهنگ، فرهنگ غلطی خواهد بود اما اگر از فرهنگ، سیاست تراوش کند، آن سیاست نجابت و ارزش‌های انسانی را با خود به همراه خواهد داشت.


مدیر عامل فارابی درباره تغییر سیاست‌های فارابی در قبال ساخت پروژهای فاخر و همچنین تولید فیلم «استرداد» به عنوان یکی از محصولات فارابی در سال 90 گفت: برای رسیدن به یک سینمای مطلوب با توجه به سرعت و تنوع کار در سینما، احساس نیاز کردیم در سیاست‌هایمان در قبال ساخت و تولید پروژهای فاخر تغییراتی بدهیم. بهترین مثال برای رویکرد تازه تولید آثار فاخر پروژه «استرداد» است که به عنوان یک اثر فاخر از سینمای تاریخی در زمانی محدود و با یک سرمایه معمولی در حال ساخت است و با توجه به فیلمنامه و عوامل فنی و غیر فنی که در این پروژه همکاری می‌کنند می‌توان نوید یک تولید ارزشمند که نظر مثبت مخاطبان و منتقدان را توامان جلب خواهد کرد را داد.

در حال حاضر فیلمبرداری مرحله سوم پروژه تاریخی «استرداد» به کارگردانی علی غفاری و فیلمبرداری محمود‌ کلاری، در شهرک غزالی تهران در حال انجام است.
کد خبر: 1352    |    تاریخ و زمان انتشار: سه شنبه ، ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۱ ، ۱۸:۲۰
Farabi Cinema Foundation
www.fcf.ir