قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی در گفت‌و‌گو با فارس:
«آشغال‌های دوست داشتنی» در فضای انتخابات 88 است
داستان فیلم «آشغال‌های دوست داشتنی» در فضای انتخابات 88 می‌گذرد. البته فضای آن دوره دیگر گذشته و سرد شده است.
حسن نجاریان قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی درباره مشارکت بنیاد سینمایی فارابی در ساخت فیلم اخیر محسن امیریوسفی با نام «آشغالهای دوست داشتنی»گفت: مانند تمام کارهایی که به بنیاد فارابی برای مشارکت ارایه می‌شود کار را مورد بررسی قرار دادیم، جلسات متعددی با حضور کارگردان داشتیم  و مواردی هم گفته ‌شد و برای ساخت فیلم به توافق رسیدیم و فارابی در ساخت فیلم مشارکت کرد.
وی درباره داستان فیلم گفت: داستان در فضای انتخابات 88 می‌گذرد. البته فضای آن دوره دیگر گذشته و سرد شده و این گونه نیست که در فضای رسانه مطرح شده است باید فیلم آماده شود و فیلم را دید نباید گمانه زنی کرد.


نجاریان در پاسخ به این سؤال که نظرتان درباره فیلمنامه چه بود گفت: در شورا مطرح شد فیلمنامه را خواندیم و پسندیدیم که در آن مشارکت کنیم و نظراتی در فیلمنامه داشتیم که مانند دیگر کارگردانان به آقای امیریوسفی گفتیم و به توافقاتی رسیدیم ایشان هم  قول داد طبق توافقات جلو برود.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا فیلم ناظر کیفی داشته است و میزان مشارکت فارابی چقدر بوده است، گفت: فیلم «آشغال‌های دوست داشتنی» مانند دیگر پروژه‌ها ناظر کیفی دارد و ما هم در فارابی به گونه‌ای در این فیلم مشارکت داشتیم که به آقای امیریوسفی سخت نگذرد و بتواند کار را آماده کند.
بنابراین گزارش، محسن امیریوسفی تاکنون فیلم‌هایی همچون «خواب تلخ» و «آتشکار» را ساخته که هر دو فیلم‌های بحث برانگیزی بوده است.
کد خبر: 1704    |    تاریخ و زمان انتشار: دوشنبه ، ۲۲ آبان ۱۳۹۱ ، ۱۷:۰۳
Farabi Cinema Foundation
www.fcf.ir