به دعوت دبرا یانگ منتقد برجسته سینما؛
فیلم آلزایمر در بخش مسابقه جشنواره فیلم تائورمینای ایتالیا به روی پرده می رود
فیلم سینمایی آلزایمر ساخته احمدرضا معتمدی در نخستین حضور بین المللی خود در بخش مسابقه پنجاه و هفتمین جشنواره فیلم تائورمینا به نمایش در می آید.
به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی ، جشنواره فیلم تائورمینا که در دو بخش رقابتی برای فیلم های مدیترانه ای و فیلم های سایر نقاط جهان برگزار می شود در بخش آن سوی مدیترانه میزبان نمایش افتتاحیه فیلم آلزایمر است.
در پایگاه اینترنتی جشنواره درباره فیلم آلزایمر یکی از 6 عنوان برگزیده در بخش آن سوی مدیترانه نوشته شده است: سینمای ایران به دلیل طراوت و کیفیتش، بارها در تائورمینا مورد توجه قرار گرفته است امسال جشنواره آلزایمر را به نمایش می گذارد فیلمی که بازیگران آن در جشنواره فجر ایران برنده جایزه شده اند.


در این فیلم نگاهی مسحور کننده به زندگی ایرانی شده است. پیرنگ داستانی جذاب فیلم بر مردی متمرکز است که حافظه اش را از دست داده اما اصل داستان درباره طغیان خاموش زنی است به نام آسیه که در طول فیلم نمی پذیرد در برابر فشارها سر خم کند و آنچه که قبول ندارد را تایید کند.
جشنواره بین المللی فیلم تائورمینا از21 تا 28 خردادماه سال جاری به دبیری دبرا یانگ منتقد سرشناس در کشور ایتالیا برگزار می شود و فیلم آلزایمر به دعوت دبیر جشنواره در این رویداد به روی پرده می رود و نشست پرسش و پاسخ این فیلم با حضور احمدرضا معتمدی برگزار می شود.
کد خبر: 905    |    تاریخ و زمان انتشار: سه شنبه ، ۲۴ خرداد ۱۳۹۰ ، ۱۰:۱۹
Farabi Cinema Foundation
www.fcf.ir