سینمای ایران در پیونگ یانگ
سه فیلم ایرانی در چهاردهمین جشنواره بین المللی فیلم پیونگ یانگ به نمایش درآمده اند.
به گزارش معاونت ارتباطات و امور رسانه ای بنیاد سینمایی فارابی، فیلم سینمایی «رویای سینما» به کارگردانی حمید و علی شاه حاتمی در بخش مسابقه و فیلم های «یه عاشقانه ساده» ساخته سامان مقدم و «قبیله من» ساخته غلامرضا آزادی به روی پرده رفتند.


"رویای سینما" که پیش از این در جشنواره‌هایی چون اصفهان، زلین، مونیخ، اولو، گدینیا و چین حضور داشته است داستان پسر16 ساله ای بنام آرش است که در اوج دوران بلوغ قرار دارد. پدر و مادرش از هم جدا شده اند و پسر، پس از مدتي زندگي با مادر، به دليل مشكلات پيش آمده، نزد پدر مي رود. در آنجا با دختر نوجواني آشنا مي شود و زندگي اش دچار تحول مي گردد.
فیلم سینمایی «یه عاشقانه ساده» داستان امان و صفر است که در جوانی با هم قراری گذاشته‌اند. ازدواج دو فرزند آنها وعده ایست قدیمی که هم اهل محل از آن خبر دارند اما گندم دختر امان سالها به بهانه های مختلف این وصلت را به تأخیر می اندازد.
همچنین فیلم «قبیله من» نیز داستان ۵۰ سال زندگی یک فیلمساز است که در سه مقطع سال‌های ۱۳۳۵ ،۱۳۵۰ و زمان معاصر در اصفهان اتفاق می‌افتد که با یک خاطره آغاز و به صورت فیلم در فیلم روایت می‌شود.

چهاردهمین جشنواره بین المللی فیلم پیونگ یانگ – مهمترین رویداد سینمایی در کشور کره شمالی- از 26 شهریور تا 2 مهر ماه سال جاری برگزار شد.

کد خبر: 2333    |    تاریخ و زمان انتشار: جمعه ، ۴ مهر ۱۳۹۳ ، ۱۲:۱۵
Farabi Cinema Foundation
www.fcf.ir