جایزه بهترین فیلم برداری برای «مروارید» در جشن رویا
در چهارمین جشن رویا - جنشواره بین المللی کودکان و نوجوانان که از 28 خرداد تا 1 تیر ما سال جاری در شهر بخارست در کشور رومانی برگزار شد، فیلم «مروارید» به کارگردانی سیروس حسن پور برنده جایزه بهترین فیلم برداری شد.
به گزارش معاونت ارتباطات و امور رسانه‌ای بنیاد سینمایی فارابی، هیات داوران  این رویداد سینمایی- متشکل از کالین استانکولسکو (منتقد فیلم از رومانی)، جور ون کلاین (کارگردان و تهیه کننده از آمریکا)، جورگا گلوسکینین (تهیه کننده از لیتوانی)، جوزپه پیچیللو (بازیگر از بلژیک)، لورنتیو کالومفیرسکو (کارگردان و تهیه کننده از رومانی) و لودمیلا دباکوفا (منتقد فیلم از بلغارستان)- جایزه بهترین فیلم برداری را به «مروارید» اهدا کردند. ساعد نیک ذات در این فیلم یکی از تجربه های قابل بحث فیلم برداری زیر آب در سینمای ایران را انجام داده است.
گفتنی است «مروارید» که عرضه بین المللی آن به عهده بنیاد سینمایی فارابی است تاکنون در جشنواره های فیلم جیفونی (ایتالیا)، فیوجی (ایتالیا)، تامیل نادو (هند)، هیروشیما (ژاپن)، ریو (برزیل)، اولو (فنلاند)، کودک بنلگلور (هند)، چینه چیتای بوگوتا (کلمبیا)، لاکنو (هند)، و فیلم های اجتماعی (ایتالیا) نیز حضور پیدا کرده است.

کد خبر: 2317    |    تاریخ و زمان انتشار: چهارشنبه ، ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ ، ۱۲:۲۱
Farabi Cinema Foundation
www.fcf.ir