شاه‌حاتمی:
جشنواره کودک می‌بایست مولد فیلم‌های تخصصی بیشتری باشد
کارگردان فیلم سینمایی «کولی» گفت: سال گذشته در دوره بیست و ششم جشنواره، شاهد فیلم‌های خوبی برای سینمای کودک بودیم اما به ‌نظرم جشنواره کودک باید مولد فیلم‌های تخصصی بیشتری باشد و ذهن داوران را بیشتر از این درگیر کند.

به گزارش ستاد خبری بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان به نقل از خبرگزاری فارس، «علی شاه‌حاتمی» کارگردان نام آشنای سینمای کودک با اشاره به اهمیت سینما به عنوان رسانه‌ای کارآمد گفت: شان سینمای کودک در کشور ما بسیار بالاست، جشنواره و سینمای کودک ما به مفهوم واقعی بین‌المللی است و فیلمسازان این عرصه، جوایز معتبری را از جشنواره‌های مهم دنیا به دست آورده‌اند.

وی افزود: حداقل در زمینه سینمای کودک و برگزاری جشنواره کودک می‌توانیم مدعی باشیم که یکی از حرفه‌ای‌ترین کشورهای دنیا هستیم.


کارگردان فیلم «پرواز مرغابی‌ها» که در دوره بیست و سوم جشنواره کودک برگزیده داوران شد، اظهار داشت: سال گذشته در دوره بیست و ششم جشنواره، شاهد فیلم‌های خوبی برای سینمای کودک بودیم اما به‌نظرم جشنواره کودک می‌بایست مولد فیلم‌های تخصصی بیشتری باشد و ذهن داوران را بیشتر از این درگیر کند.

سازنده فیلم «ترکش‌های صلح» که در دوره پانزدهم جشنواره در بخش بین‌الملل مورد توجه واقع شد، گفت: به نظرم باید از فضای جشنواره کودک جهت گفتگو و هم‌اندیشی میان کارگردان‌های مطرح خارجی و فیلمسازان داخلی استفاده کرد و با برگزاری نشست‌های تخصصی و گفتگو محور، جشنواره را به رونق بیشتر نزدیک کرد.

کارگردان فیلم تحسین شده «کولی» در بخش بین‌الملل جشنواره هفدهم کودک در پایان گفت: از آنجا که اصفهان جایگاه اصلی جشنواره کودک است و نام جشنواره کودک با شهر اصفهان گره خورده است، امیدوارم با حل شدن مشکلات، جشنواره بیست و هفتم نیز در این شهر برگزار شود.

براساس این گزارش، بیست‌ و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان به دبیری «سیداحمد میرعلایی» در بخش‌های مسابقه سینمای بین‌الملل، مسابقه سینمای ایران و مسابقه فیلمنامه‌نویسی از 15 تا 19 مهر ماه با حضور گسترده هنرمندان داخلی و خارجی برگزار خواهد شد.
کد خبر: 2081    |    تاریخ و زمان انتشار: شنبه ، ۲۲ تیر ۱۳۹۲ ، ۱۴:۵۹
Farabi Cinema Foundation
www.fcf.ir