محمد صادقی:
جشنواره فیلم فرصتی برای کشف شناخت جوانان هنرمند و مستعد است
"محمد صادقی" بازیگر سینما یکی از نتایج برگزاری جشنواره ها را ایجاد فرصت برای تبادل افکار و اندیشه ها دانست و خاطر نشان کرد: معمولا ارزش و اهمیت آثار سینمایی در رقابت های جشنواره ای مشخص می شود و از این منظر جشنواره فیلم کودک، سکوی پرتاب آثار این ژانر است.
به گزارش روابط عمومی بیست و ششمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان، بازیگر مجموعه تلویزیونی ولایت عشق یادآور شد: فضای تخصصی شکل گرفته در جشنواره فیلم کودک ضمن معرفی آثار، می تواند در تبیین مباحث نظری در خصوص سینمای کودک موثر باشد. جشنواره محیطی برای عرضه فیلم‌ها، رقابت سالم آن ها و همچنین تعامل بین فیلمسازان و اندیشمندان سینما زیر یک سقف است که قطعا نتایج مثبتی را به دنبال خواهد داشت.


صادقی با اشاره به اینکه در جشنواره فیلم کودک استعدادهای جوان عرصه فیلمسازی شناسایی می‌شوند، افزود: شناخت استعدادهای جوان حوزه فیلمسازی یکی از فواید جشنواره است و از سوی دیگر با حضور هنرمندان شناخته شده، می توان تجربیات آن ها را به نسل جوان منتقل کرد تا در نهایت این استعدادها در مسیری مناسب هدایت شوند و به شکوفایی برسند.
این بازیگر در ادامه یادآور شد: سینمای کودک با مشکلات مختلفی رو به رو است و جشنواره می تواند در ارایه راهکار برای حل این مشکلات موثر باشد. یکی از مهمترین مشکلات سینمای کودک و نوجوان را می توان حوزه فیلمنامه دانست. در این بخش معمولا کمبود فیلمنامه های شاخص و استاندارد مشهود است و جشنواره می تواند با تشویق فیلمنامه نویسان به رونق این بخش کمک موثری کند.
بیست و ششمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان از 17 تا 21 مهر ماه سال جاری در اصفهان برگزار می شود.
کد خبر: 1607    |    تاریخ و زمان انتشار: سه شنبه ، ۱۷ مرداد ۱۳۹۱ ، ۱۲:۲۸
Farabi Cinema Foundation
www.fcf.ir