عليرضا تابش:
فيلم اولي‌ها حمايت مي‌شوند


عليرضا تابش مديرعامل بنياد سينمايي فارابي از دفتر انجمن سينماي جوانان اصفهان بازديد كرد.
به گزارش روابط عمومي انجمن سينماي جوانان ايران، به نقل از سيدمحمد طباطبايي مديرانجمن سينماي جوانان استان اصفهان، عليرضا تابش مديرعامل بنياد سينمايي فارابي از انجمن سينماي جوانان اصفهان بازدید کرد  و در گفتگو با مدیران انجمن و فیلمسازان جوان اصفهانی بحث هايي براي حمايت از فيلم اولي ها در استانها صورت گرفت. وي گفت: بنیاد سینمایی فارابی در سال جاري از تعدادي از فيلم هاي اول به خصوص در حوزه ويدئويي حمايت می‏كند.
طباطبايي با ارائه گزارش اين جلسات گفت: تابش در اين ديدار تعدادي از فيلم هايي كه مجري طرح آن سينماي جوانان اصفهان بود را ديد و به اين اشاره داشت كه سينماي كوتاه اصفهان رشد چشمگيري داشته است. وي گفت كه هنرمندان اصفهان توانايي توليد فيلم هاي بلند را دارند و حمايت هاي ويژه اي داشته باشند.
طباطبايي افزود: مدير عامل بنياد سينمايي فارابي، با اشاره به توفیقات انجمن سينماي جوانان طی 3 دهه اخیر گفت: نسل نوی سینمای ایران و اكثر سينماگران فعال و حرفه اي امروز مانند اصغر فرهادي و رضا ميركريمي از انجمن سينماي جوانان وارد اين عرصه شده اند.

براي اختصاص بودجه انجمن سينماي جوانان در اولويت است
حجت الله ايوبي رئيس سازمان سينمايي همچنين روز پنجشنبه 8 مرداد براي صحبت درباره جشنواره فيلم كودك با اصحاب فرهنگ و هنر و مسئولان انجمن سينماي جوانان اصفهان ديدار كرد. وي در اين ديدار درباره لزوم حمايت از مراكز سينمايي به خصوص انجمن سينماي جوانان تاکید كرد.
حجت الله ايوبي رئيس سازمان سينمايي در ديدار با اصحاب با مسئولان استاني، حجت السلام حبيب رضا ارزاني مدير فرهنگ و ارشاد اسلامي استان اصفهان، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و جمعي از هنرمندان سينمايي استان با اشاره به مسائل روز سينماي كشور و ارتباط آن با مسائل و مشكلات سينما در استان‌ها گفت: امروز فضا به كلي متفاوت ‌و وحدت و همدلي ميان اهالي سينما برقرار است.
وي با اشاره به اختصاص بودجه براي تأمين هزينه‌هاي انجمن‌هاي سينماي اصفهان عنوان كرد: چنانچه در حقيقت امكان بازنگری در بودجه وجود داشته باشد، مطمئن باشيد به انجمن سينماي اصفهان بودجه بیشتری اختصاص مي‌يابد.

درخواست حمايت از انجمن سينماي جوانان اصفهان
در اين ديدار حجت السلام حبيب رضا ارزاني مدير كل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي استان اصفهان گفت: در سراسر استان، 19 آموزشگاه سينمايي فعال، 40 شركت توليد فيلم فعال و 10 كميته تخصصي انجمن سينماگران كه از نخبگان و فعالان هستند فعاليت دارند. تولیدات سینمایی اصفهان در سال 93 شامل 260 فيلم كوتاه و 160 فيلم كه لوكيشن آن در اصفهان بوده  كه جمعاً 420 فيلم كوتاه و بلند مي‌شود.
ارزاني با اشاره به رشد بيش از 100 درصدي ساخت فيلم كوتاه در استان اصفهان، گفت: اين رشد به دليل حضور هنرمندان در جشنواره‌هايي همچون، فيلم كوتاه حسنات، فانوس در آران و بيدگل و جشنواره لنجان است.
مديركل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي استان اصفهان عنوان كرد: يكي ديگر از خواسته‌هاي دوستان حمايت از انجمن سينماگران و سينماي جوانان است، چراكه اعتبارات استاني كم شده و حداقلي هم نداريم كه تقديم دوستان كنيم.

کد خبر: 2614    |    تاریخ و زمان انتشار: يكشنبه ، ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ ، ۱۷:۳۹
Farabi Cinema Foundation
www.fcf.ir