امروز: شنبه 1399/01/16
×
کارگردان شکلاتی:
تداوم جشن «سیمرغ و پروانه‌ها» به سینمای کودک کمک می‌کند

کارگردان فیلم شکلاتی گفت: تداوم جشن «سیمرغ و پروانه‌ها» در جشنواره فیلم فجر در ادوار آتی به سینمای کودک کمک می‌کند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، سهیل موفق با اشاره به برگزاری جشن «سیمرغ و پروانه‌ها» در جشنواره فیلم فجر گفت: هرکاری در جهت برجسته کردن سینمای کودک مفید و البته اندک است. مخاطبان سینمای کودک از آثارشان دور مانده اند و جشن «سیمرغ و پروانه‌ها» می‌تواند به این امر کمک کند.

وی ادامه داد: با تکمیل و ادامه این طرح در سال‌های اتی در جشنواره فیلم فجر می‌توان شرایط اکران دیگر آثاری که نمایش داده نشده‌اند فراهم کرد و این جشن به اکران آثار نمایش داده نشده کودک کمک خواهد کرد.

کارگردان فیلم شکلاتی افزود: این طرح به تبلیغ فیلم‌های کودک و نمایش عمومی فیلم‌های کودکی که اکران نشدند کمک می‌کند.

موفق توضیح داد: وقتی سینماگران ما ببیند سینمای کودک مهم شده و این آثار به خوبی اکران می‌شوند به ساخت فیلم‌های کودک و نوجوان اقبال نشان می‌دهند و جدی گرفته شدن این آثار از سوی مسوولان سینماگران را به ساخت فیلم‌های کودک ترغیب می‌کند.

وی درباره جشن «سیمرغ و پروانه‌ها» گفت: این طرح بسیارخوب است و امیدوارم در این بخش صندوق آرای مردمی هم به این کار اضافه شود تا مسئولان و دست اندرکاران فیلم‌ها بتوانند خواستگاه این آثار را بهتر ارزیابی کنند و وقتی ما بدانیم کودکان کدامیک از این آثار را بیشتر پسندیدند درباره آثار برگزیده بیشتر تحقیق خواهیم کرد و می‌توانیم به این نتیجه برسیم مخاطب کودک چه فیلمی را بیشتر می‌پسندند.

موفق یادآور شد: سال گذشته فیلم خودم را به جشنواره فجر ندادم زیرا دیدم این جشنواره جای فیلم من نیست. معتقدم اگر قرار است سیمرغی به این بخش اضافه شود به بخش آرای مردمی کودک افزوده شود.

«قهرمانان کوچک»، «دنیای کیف‌ها»، «فیلشاه»، «دزد و پری ۲» و «شکلاتی» به مدت پنج روز از۱۴ تا ۱۸ بهمن سال جاری در سالن‌های اصلی سینماهای مردمی جشنواره فیلم فجر در تهران شامل سینماهای: تماشا، کیان، راگا، ماندانا، استقلال، اریکه ایرانیان، مگامال ۱، جوان، چهارسو۱، فرهنگ۱، گراند سینما کوروش و سالن اصلی سینما آزادی و همچنین سینماهای منتخب نمایش دهنده فیلم‌های جشنواره در مراکز استان‌ها نمایش داده می‌شود.

جشن بزرگ «سیمرغ و پروانه‌ها» به‌ همت کارگروه تخصصی سینمای کودک بنیاد سینمایی فارابی و همکاری تشکل تازه تاسیس «مرکز توسعه سینمای کودک و نوجوان» که توسط جمعی از فعالان سینمای کودک شکل گرفته و همچنین مرکز مردم نهاد «سامانه اردویی مدارس» و نیز مشارکت ادارات کل آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌های سراسر کشور برگزار می‌شود.

مدارس استان تهران برای استفاده از این برنامه و انجام هماهنگی حضور دانش آموزان خود در سالن‌های سینما می‌بایست از طریق شماره تلفن: ۷۵۲۵۹۰۰۰-۰۲۱ اقدام کنند.

کد: 977 | شنبه 14 بهمن 1396 ساعت 12:36
750
FCF News | شنبه 14 بهمن 1396 ساعت 12:36