امروز: شنبه 1399/01/16
×
ایرج محمدی:
پیام جشن «سیمرغ و پروانه‌ها» برای خانواده‌ها حائز اهمیت است/دست پر سینمای کودک در ایام برپایی جشنواره فجر

تهیه کننده فیلم سینمایی شکلاتی به اجرای جشن «سیمرغ و پروانه‌ها» در ایام برپایی سی و ششمین جشنواره فیلم فجر اشاره کرد و گفت: این طرح پیامی مهم برای خانواده‌ها دارد و موجب آشنایی هرچه بیشتر مردم با سینمای کودک می‌شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، ایرج محمدی با اشاره به اجرای طرح «سیمرغ و پروانه‌ها» اظهار کرد: اکران رایگان 5 اثر سینمایی کودک برای دانش آموزان در ایام برپایی سی و ششمین جشنواره فیلم فجر اتفاق خوبی است.

وی یادآور شد: جشنواره فجر رویدادی ملی است و اتفاقی که برای این جشنواره می‌افتد برای مخاطبان اهمیت دارد و برگزیدگان جشنواره کودک برای مردم در کنار این جشنواره موجب جلب توجه مخاطبان به سینمای کودک می‌شود.

این تهیه کننده سینما تاکید کرد: این پیام برای خانواده‌ها بسیار حائز اهمیت است. سینمای کودک نیاز به مخاطب خود دارد و اگر دانش آموزان را برای نمایش این آثار در ایام جشنواره دعوت می‌کنیم اتفاقی خوب است و در کنار این مهم اگر پای خانواده‌ها رانیز به سینماها بکشانیم این اتفاق فرخنده کامل‌تر می‌شود.

محمدی ادامه داد: این حرکت مخاطبان را به سینمای کودک ترغیب می‌کند و وقتی مخاطب به سینمای کودک اهمیت می‌دهد فیلمسازان به ساخت آثار سینمایی کودک و نوجوان ترغیب می‌شوند.

وی با اشاره به لزوم توجه به اکران آثار سینمایی کودک عنوان کرد: در شرایط کنونی اکران فیلم‌های کودک، این سینما نمی‌تواند موفق باشد و باید برای نمایش بهتر این آثار اقدامات موثری انجام گیرد. مخاطبان امروز بیشتر به سینمای بزرگسال اهمیت می‌دهد و مخاطبان سینمای کودک دانش آموزان و خانواده‌های آنان هستند.

تهیه کننده فیلم شکلاتی توضیح داد: باید شرایطی را فراهم کنیم خانواده‌های کودکان و کودکان را از طریق آموزش و پرورش برای دیدن فیلم‌های کودک و نوجوان ترغیب کنیم.

به گفته محمدی، تا زمانی که پخش مناسب آثار کودک نداشته باشیم جلب توجه فیلمسازان برای ساخت آثار در این بخش میسر نخواهد شد.

وی درباره طرح جشن «سیمرغ و پروانه‌ها» گفت: این حرکت موجب می شود مردم بدانند از 100 فیلم تولیدی در هر سال در سینمای ایران 10 اثر مربوط به سینمای کودک است و این مهم موجب آشنایی بیشتر مردم با سینمای کودک و نوجوان می‌شود. این طرح بسیار خوب است و امیدوارم موفق باشد. هر فیلمساز کودکی دوست دارد اثرش دیده شود و امیدوارم با اطلاع رسانی درست باره این طرح شاهد استقبال مخاطبان باشیم.

این تهیه کننده سینمای کودک تاکید کرد: همچنین این طرح می‌تواند مخاطبان سینمای کودک را دوباره به وجد بیاورد و همه بدانند سینمای کودک وجود دارد.

محمدی افزود: نهادهای دست اندرکار تولید سینمای کودک با اجرای این طرح می‌توانند برای حل چالش‌های پیش روی جشنواره‌ همگرایی بیشتری داشته باشند.

«قهرمانان کوچک»، «دنیای کیف‌ها»، «فیلشاه»، «دزد و پری 2 » و «شکلاتی» به مدت پنج روز از14 تا 18 بهمن ماه سال جاری در سالن‌های اصلی سینماهای مردمی جشنواره فیلم فجر در تهران شامل سینماهای: تماشا، کیان، راگا، ماندانا، استقلال، اریکه ایرانیان، مگامال 1، جوان، چهارسو1، فرهنگ1، گراند سینما کوروش و سالن اصلی سینما آزادی و همچنین سینماهای منتخب نمایش دهنده فیلم‌های جشنواره در مراکز استان‌ها نمایش داده می‌شود.

جشن بزرگ «سیمرغ و پروانه‌ها» به‌همت کارگروه تخصصی سینمای کودک بنیاد سینمایی فارابی و همکاری تشکل تازه تاسیس «مرکز توسعه سینمای کودک و نوجوان» که توسط جمعی از فعالان سینمای کودک شکل گرفته و همچنین مرکز مردم نهاد «سامانه اردویی مدارس» و نیز مشارکت ادارات کل آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌های سراسر کشور برگزار می‌شود.

مدارس استان تهران برای استفاده از این برنامه و انجام هماهنگی حضور دانش آموزان خود در سالن‌های سینما می‌بایست از طریق شماره تلفن: 75259000-021 اقدام کنند.

کد: 971 | پنجشنبه 12 بهمن 1396 ساعت 18:53
936
FCF News | پنجشنبه 12 بهمن 1396 ساعت 18:53