امروز: جمعه 1397/12/03
×
تجلیل از برگزیدگان جشنواره فیلم کوتاه «محمد (ص) پیامبر صلح»

جشنواره فیلم کوتاه «محمد (ص) پیامبر صلح» با معرفی برگزیدگان­ به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، در این مراسم حجت‌الاسلام محمدعلی خسروی معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد با اشاره به برگزاری آیین ­جشنواره فیلم کوتاه محمد (ص) پیامبر صلح، افزود:­­ امروز اسکتبار سعی دارد اسلام را دین خشونت معرفی کنند در همین راستا گروهی با عنوان داعش ایجاد کردند تا با پرچمی که نام پیامبر (ص) بر آن نقش بسته چهره کریهی از اسلام نشان دهند.

وی با بیان اینکه جواب این توهین‌ها را با گلوله نمی‌توان داد و امروز دنیای استکبار با ابزار هنر به میدان آمده است، گفت: هدایت منتشر نمی‌شود مگر از همان کانالی که گمراهی نشر داده، در فیلم و سینما ارزش‌ها ضد ارزش تلقی می‌شود بنابراین برای مقابله با آن باید با ابزار هنر وارد عمل شد.

حجت‌الاسلام خسروی با اشاره به اینکه خداوند سخنان خود را هنرمندانه بیان کرده و قرآن سراسر هنر است، افزود: خداوند هر روز هنرنمایی می‌کند یک روز زیبایی بهار را و روزی دیگر برف زمستان را ارائه می‌کند، همچنین هنر دریچه‌ای به عالم روح بشر است و جز از طریق هنر نمی‌توان اسرار عالم را کشف کرد و انتقال داد، قرآن با زبان هنر انسان‌ها را دگرگون می‌کند.

وی با اشاره به اینکه هنر پایان‌پذیر نیست، گفت: محدودیت، مرگ هنر و آفت خلاقیت است باید به جوانان میدان داد در غیر این صورت شاهد هنرنمایی و کشف استعداد‌ها نخواهیم بود.

حجت‌الاسلام خسروی با بیان اینکه باید آموزه‌های قرآن و عترت از طریق هنر به جامعه عرضه شود، افزود: قرآن می‌فرماید اگر جن و انس جمع شوند نمی‌توانند یک سوره مثل قرآن بیاورند، آن که قرآن را معجزه کرده هنر است و این کار کسی نیست جز خداوند متعال؛ انسان‌هایی بودند که در فصاحت و بلاغت به اوج رسیدند، اما تا اعجاز فاصله بسیاری دارند.

وی با اشاره به اینکه هنر در اوج در قرآن به کار رفته است، گفت: این جشنواره آغاز اقدامی بزرگ بود که کاستی‌هایی هم داشت که امیدواریم به همت معاونت قرآن و عترت ارشاد و سایر معاونت‌های ارشاد برنامه‌ریزی شود تا این جشنواره ادامه داشته باشد

۱۰ فیلم شایسته تقدیر، جشنواره محمد، پیامبر صلح به شرح زیر است:

کد: 968 | چهارشنبه 11 بهمن 1396 ساعت 11:53
270
FCF News | چهارشنبه 11 بهمن 1396 ساعت 11:53