امروز: جمعه 1397/12/03
×
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی:
جشن بزرگ «سیمرغ و پروانه‌ها» راهی برای تسهیل اکران فیلم‌های کودک است

مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی جزئیات جشن بزرگ «سیمرغ و پروانه‌ها» را که یکی از بخش‌های سی و ششمین جشنواره فیلم فجر است، اعلام کرد.

علیرضا تابش در گفت‌و‌گو با پانا با اشاره به برنامه «سيمرغ و پروانه‌ها» گفت : برنامه نمایش جشن بزرگ «سیمرغ و پروانه‌ها» به همت بنیاد سینمایی فارابی به سی و ششمین جشنواره فیلم فجر اضافه شده و قرار است 5 فیلم منتخب سینمای کودک و نوجوان را در تهران و سایر استان های کشور نمایش دهد.

وی افزود: این بخش غیر رقابتی با نمایش 5 فیلم سینمایی «قهرمانان کوچک»، «شکلاتی»، «دزد و پری» و انیمیشن سینمایی « فیلشاه» و «دنیای کیف ها» از 14 بهمن ماه آغاز می‌شود.

مديرعامل بنياد سينمايي فارابي يادآور شد: جشن بزرگ «سیمرغ و پروانه‌ها» با همکاری و توافق مدیران کل وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی و مدیران کل وزارت آموزش و پرورش استان‌ها قرار است در طول جشنواره در نوبت صبح میزبان دانش‌آموزان سراسر کشور باشد.

وي در پایان اجرای این طرح را مقدمه‌ای برای تسهیل شرایط اکران فیلم‌های سینمای کودک و نوجوان در سالی دانست که توجه به این سینما به عنوان یکی از اولویت‌های سازمان سینمایی مطرح و مورد توجه ویژه است.

منبع: خبرگزاری پانا

کد: 958 | دوشنبه 09 بهمن 1396 ساعت 17:20
477
FCF News | دوشنبه 09 بهمن 1396 ساعت 17:20