امروز: شنبه 1398/07/27
×
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع اهالی فرهنگ و هنر تبریز؛
فرهنگ و هنر را با چشم اقتصاد هم ببینید/تاسیس ۱۰۰سینما تاسال آینده

سیدعباس صالحی با اشاره به اینکه از پروژه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عمومی‌سازی محصولات فرهنگی و هنری است، افزود: گسترش فضاهای زیرساختی حوزه فرهنگ و هنر مهم است. تا سال آینده حدود ۱۰۰سینما در کشور با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاسیس می‌شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی به نقل از خبرگزاری مهر، سیدعباس صالحی عصر پنجشنبه 14 دی در دیدار با اهالی فرهنگ، هنر و رسانه آذربایجان شرقی در مجتمع ۲۹ بهمن تبریز اظهار کرد: ۸ پروژه کاری برای این ‌دوره دولت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تدارک دیده شده است ولی این بدان معنا نیست که شروع‌کننده این اقدامات ما هستیم بلکه برای این است که نقشه راه را بدانیم و اقدامات خود را در ذیل این ۸ پروژه به سرانجام برسانیم.

وی با تاکید بر ضرورت تقویت ظرفیت‌های مردمی در عرصه‌های فرهنگی و هنری، خاطرنشان کرد: اگر مردم را صاحب اصلی فرهنگ و هنر بدانیم حرکت‌های پایدار در این حوزه اتفاق می‌افتد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره اولین پروژه‌ کاری این وزارت‌خانه تصریح کرد: توانمندسازی صنف‌های مردمی و رسانه، گسترش سنت وقف در تمام حوزه‌های فرهنگ و هنر به عنوان منابع مالی، تمرکززدایی جغرافیایی از برنامه‌های حوزه فرهنگ و هنر در محوریت بخش مردمی‌سازی فرهنگ و هنر است.

وی بهبود فضای کسب و کار در حوزه فرهنگ و هنر را پروژه دوم دانست و گفت: علاوه‌بر اینکه کار هنری همراه با دل است ولی لازم است هنرمند بتواند نیازهای معیشتی خود را نیز به وسیله هنر رفع کند. در همین بخش اقداماتی از جمله استفاده از ظرفیت‌های قانونی حوزه اقتصادی صورت گرفته است. سیاستمداران و برنامه‌نویسان ما باید حوزه فرهنگ و هنر را به عنوان حوزه اقتصاد در زمینه تولید و اشتغال بدانند.

کد: 894 | جمعه 15 دی 1396 ساعت 16:38
566
FCF News | جمعه 15 دی 1396 ساعت 16:38