امروز: شنبه 1397/12/04
×
مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی خبر داد:
بزرگداشت دستاوردهاى سینما در چهل سالگى انقلاب

مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی حضور جوانان در بزرگداشت دستاوردهاى سینما در چهل سالگى انقلاب را یکی از مهمترین برنامه‌های سازمان سینمایى دانست و به جی پلاس گفت: خوشبختانه پس از انقلاب و طى این سالها جوانان با استعداد زیادی به بدنه سینمای کشور اضافه شده اند که یکی از اتفاق های خوب در صنعت سینمای ماست.

علیرضا تابش مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی در بازدید از غرفه جماران در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات در گفت‌وگو با خبرنگار جی پلاس گفت: سینما به عنوان یک مقوله فرهنگی، نقش مهمی در فرهنگ یک کشور ایفا می کند. یکی از دستاوردهاى مهم بعد از انقلاب اسلامی پیشرفت سینما بود. سینمای ایران نشان داد از ظرفیت های بالایی برخوردار است و می تواند سفیر فرهنگی خوبی برای ایران در سراسر جهان باشد. همانطور که نمونه های مختلفی از این اتفاق در سالیان گذشته در جشنواره های منطقه اى و بین المللی رخ داده است.

تابش با اعلام خبر برنامه اى از سوى سازمان سینمایى براى بزرگداشت چهلمین سال انقلاب گفت : برگزارى نشست هاى سینمایى و تولید فیلم های سینمایی کوتاه، مستند و داستانی با مضمون دستاوردهاى سینماى پس از انقلاب و فرهنگ انقلاب اسلامی همزمان با چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی از جمله این برنامه هاست.

تابش ادامه داد: خوشبختانه با همت سازمان سینمایى برنامه ریزی های خوبی در این زمینه صورت گرفته و کارگردانان و هنرمندان مطرحی هم، ایده ها و طرح هایی خلاقانه را برای برگزاری هرچه بهتر این رویداد ارائه داده اند.

وی افزود: مخاطبان این برنامه ها نسل جوان هستند و یکی از راهبردهاى اساسى در این رویداد این است که فارغ از کمیت، آثار و برنامه هاى با کیفیت بالا نمایش داده شوند و کیفیت فدای کمیت نشود.

مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی حضور جوانان در این رویداد را یکی از مهمترین برنامه های سازمان سینمایى دانست و به جی پلاس گفت: خوشبختانه پس از انقلاب و طى این سالها جوانان با استعداد زیادی به بدنه سینمای کشور اضافه شده اند که یکی از اتفاق های خوب در صنعت سینمای ماست.

وی با اشاره به افزایش تعداد فیلمسازان زن در سینمای ایران، ادامه داد: در جشنواره فیلم فجر گذشته شاهد حضور موفق کارگردان های جوان و فیلم اولی بودیم. آنچه که امروز جای خوشحالی دارد، حضور فعال و گسترده زنان و بانوان هنرمند درحوزه سینمای ایران است. سهم زنانی که به جمع کارگردانان سینمای ایران اضافه شده اند در سال هاى گذشته بسیار زیاد بوده است و ما هم تلاش می کنیم که به بهترین نحو از ایده هاى نو و خلاقانه جوانان حمایت کنیم.

کد: 703 | يكشنبه 07 آبان 1396 ساعت 19:22
234
FCF News | يكشنبه 07 آبان 1396 ساعت 19:22