امروز: يكشنبه 1398/05/27
×
رئیس سازمان سینمایی:
پردیس سینمایی باغ کتاب الگویی برای شهرهای دیگر شود


معاون وزیر و رییس سازمان سینمایی و سمعی بصری کشور اظهار امیدواری کرد مجموعه فرهنگی هنری باغ کتاب الگویی برای شهرهای دیگر شود و گفت: حضور خانواده ها اصلی ترین سرمایه مجموعه باغ کتاب است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی از پایگاه اطلاع رسانی باغ کتاب؛ محمد مهدی حیدریان رییس سازمان سینمایی و سمعی بصری کشور، در حاشیه بازدید از مجموعه باغ کتاب ساخت چنین مجموعه ای را حاصل تلاش افراد بسیاری دانست و اظهار کرد: اتفاق استثنایی و فوق العاده ای در پایتخت افتاده است. تهران علاوه بر اینکه به چنین مجموعه ای نیاز داشت، ظرفیت کافی را نیز دارد. امروزه نوع اشتغالات و علایق مردم ظرفیت بالایی در این خصوص ایجاد کرده است.

رییس سازمان سینمایی و سمعی بصری کشور اظهار امیدواری کرد این مجموعه فرهنگی- هنری الگویی برای شهرهای دیگر شود و عنوان کرد: چنین امکاناتی باید در اختیار تمام مردم کشور قرار بگیرد. شکل نگرفتن چنین مجموعه هایی تا کنون، اول به دیدگاه و انگیزه مدیریت و پس از آن به امکانات مادی مربوط می شود، ولی باغ کتاب و تاثیر سنجی ها آغازی برای ترغیب استان های دیگر است.

حیدریان با بیان اینکه چنین حرکت هایی در راستای فرهنگی کردن اشتغالات ذهنی و فیزیکی افراد قدم بر می دارد، عنوان کرد: برنامه های باغ کتاب باید به گونه ای پایه ریزی شود که تاثیر بلند مدت بر مردم داشته باشد و مخاطب را برای دفعات بعد به این مجموعه بیاورد.

وی ادامه داد: فعالیت های فرهنگی ای که به علایق مردم نزدیک باشد، در نهایت بر سطح فرهنگی جامعه، مردم و حتی زندگی شخصی افراد تاثیر می گذارد.

رییس سازمان سینمایی و سمعی بصری کشور، شهرها را رو به ماشینی شدن دانست و بیان کرد: شهرها روز به روز مدرن تر و مردم با اشتغال به کار از خود غافل می شوند. برنامه های فرهنگی می تواند آن ها را دعوت به بازگشت به خود کند.

حیدریان در خصوص پردیس سینمایی باغ کتاب، افزود: بهره برداری از فازهای دیگر باغ کتاب و حضور مخاطبین می تواند ارتقا دهنده هنر و استفاده کنندگان هنر باشد.

وی ادامه داد: تسهیل در تردد مخاطبین در رونق و حیات رو به جلو مجموعه نقش موثری دارد.

رییس سازمان سینمایی و سمعی بصری کشور حضور خانواده ها را اصلی ترین سرمایه مجموعه باغ کتاب دانست و افزود: مجموعه سالن های باغ کتاب کامل کننده ترکیب این مجموعه در حوزه تصویر است. اگر فیلم ها برای سلایق مختلف عرضه شود و به بیننده امکان انتخاب داده شود، شاید حق انتخاب اصلی ترین انگیزه حضور افراد شود.
کد: 497 | سه شنبه 24 مرداد 1396 ساعت 20:48
550
FCF News | سه شنبه 24 مرداد 1396 ساعت 20:48

پربازدیدترین برچسب‌ها