امروز: يكشنبه 1398/05/27
×
شماره 175 «فیلم نگار» منتشر شد


شماره جدید ماهنامه تخصصی فیلمنامه‌نویسی «فیلم نگار» زیر نظر بنیاد سینمایی فارابی منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، این شماره از ماهنامه تخصصی فیلمنامه‌نویسی «فیلم نگار» در ۴ سینمای ایران، پرونده یک موضوع (ساختار سه پرده ای)، سینمای جهان و فیلمنامه کامل به چاپ رسیده است.

در بخش سینمای ایران، تجربیات نامربوط سوم شخص مفرد، بانک فیلمنامه، تحلیل کارکرد «تک گویی» در فیلمنامه «رگ خواب»، نگاهی به دو پرده فیلمنامه «رگ خواب»، نگاهی به نحوه پروبلماتیک شدن امر اجتماعی در فیلمنامه «رگ خواب»، شخصیت پردازی در «رگ خواب»، روایت در فیلمنامه «نهنگ عنبر: سلکشن رویا»، گفت و گو با معصومه بیات فیلمنامه نویس «رگ خواب» و معرفی و نقد کتاب دیالتیک چشم ها به چاپ رسیده است.

در بخش پرونده یک موضوع (ساختار سه پرده ای) نیز مطالبی چون نظریه پردازان ساختار سه پرده ای در سه پرده، تحلیل موردی «پالپ فیکشن» از منظر ساختار ساه پرده ای و غیر خطی، پیشنهادی برای ساختار سه پرده ای، بهترین ساختار سه پرده ای، چینش و نام گذاری پرده های سه گانه، ساختار سه پرده ای در گفت و گو با سیدسعید رحمانی فیلمنامه نویس و مدرس، سکانس های هشت گانه در ساختار سه پرده ای، ساختاری سه پرده ای به زبان ساده، اهمیت نخستین پرده در الگوی سه پرده ای، نقش پرده دوم در ساختار سه پرده ای، اشکالات ساختاری سه پرده ای و پنج پرده علیه سه پرده چاپ شده است.

همچنین در بخش سینمای جهان، سیناپس (بیگانه: پیمان، با استعداد، مرگ با عزت، نگهبانان کهکشان قسمت، پاوررنجرها، رگ یابی تی 2، سیرکل، دنیای میان ما)، کارگاه فیلمنامه (پرده دوم: عبور از میان دوزخ)، کشمکش (دیو و دلبر: آیا ایده شما پول ساز است؟، گفت و گو با لیندا وولورتن فیلمنامه نویس دیو و دلبر، گفت و گو با کریس مورگان، فیلمنامه نویس سرنوشت خشن، نقل شفاهی فیلمنامه؛ آیا می توانیم فیلمنامه ام را بفروشم؟ آن ها چه می خواهند؟ به چاپ رسیده است.

فیلمنامه کامل «حصارها» به نویسندگی آگوست ویلسون و کارگردانی دنزل واشینگتن، به همراه یادداشت مترجم، سکانس برگزیده، «حصارها» و هژمونی ویران گر شخصیت اصلی، ویژگی های تئاتر ایمایی در فیلمنامه «حصارها»، نقش و کارکرد گفت و گوهای زیاد در فیلمنامه «حصارها»، گذر عمر 30 ساله؛ از نمایشنامه تا فیلمنامه، گفت و گو با تاد بلک تهیه کننده و گفتگوی جمعی درباره فیلمنامه آخرین مطالب در این شماره از ماهنامه «فیلم‌ نگار» است.

ماهنامه «فیلم نگار» زیر نظر بنیاد سینمایی فارابی به چاپ رسیده است.
کد: 242 | شنبه 03 تیر 1396 ساعت 11:34
898
FCF News | شنبه 03 تیر 1396 ساعت 11:34

پربازدیدترین برچسب‌ها