امروز: يكشنبه 1398/12/04
×
هشتاد و سومین فصلنامه فارابی با عنوان «فرایندهای تولید در سینمای دیجیتال» منتشر شد

هشتاد و سومین شماره فصلنامه سینمایی فارابی با عنوان «فرایندهای تولید در سینمای دیجیتال» منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، ورود فناوری‌های نوین به سینما، از دگرگونی در فرآیندهای تولید، عرضه و تماشای فیلم آغاز و به تحولات عمیق در درک ماهیت و حتی نظریه‌ی فیلم انجامیده است. از آن‌جا که یکی از اهداف فصلنامه سینمایی فارابی، توسعه دانش تخصصی سینما به منظور ارتقای صنعت سینمای ایران است؛ چند شماره‌ پی‌درپی فصلنامه به فناوری‌های نوین سینمایی با رویکرد سینمای دیجیتال اختصاص یافته است.

برخی از مقالات این شماره عبارتند از: ظهور ایرادات فیلمی: سینما و سینماتوگرافی در عصر دیجیتال، تصویربرداری دیجیتال در مقام استعاره، ساخت محیط‌های دیجیتال، روبات‌ها و دوربین‌های متحرک در سینما و تلویزیون و رسانه‌های دیجیتال، دوربین مجازی و ترکیب فضایی، بازیگران و الگوریتم‌ها، چگونه مرده‌ها را در سینمای دیجیتال زنده کنیم؟، نمایش ابررسانه‌ای در سینمای اکشن دیجیتال و فشرده‌سازی برای سینمای دیجیتال.

هشتاد و سومین شماره از فصلنامه سینمایی فارابی، با مدیرمسئولی علیرضا تابش و سردبیری دکتر مسعود نقاش‌زاده، در 324 صفحه و با قیمت 000/20 تومان منتشر و از طریق پخش انتشارات «ققنوس»، «آوند دانش» و «آبان» در دسترس علاقمندان است.

کد: 1966 | سه شنبه 12 شهریور 1398 ساعت 14:36
156
FCF News | سه شنبه 12 شهریور 1398 ساعت 14:36