امروز: جمعه 1398/06/29
×
بنياد سينمايى فارابى: حمايت حداكثرى از آثار فرهنگى و ارزشى در اکران تقويت شود


در پي تصميم اخير شوراي صنفي نمايش درباره اكران فيلم‌ها و اخبار و مطالب ضد و نقيض درباره ادامه اكران فيلم "ويلايي‌ها"، بنياد سينمايي فارابي در بيانيه‌اي اعلام كرد اكران اين فيلم همچنان ادامه دارد.
متن بيانيه بدين شرح است:

بنام خدا
ماجرای "ویلايي‌ها" و اکران آن، اتفاق تلخ این روزهای سینمای ایران است. پیش از هر چیز باید این نکته را یادآور شويم که در بین مدیران و همكاران سازمان سینمایی کسی تردید ندارد که احترام اصناف سینمایی و توانمندى بخش خصوصى در صدر اولویت‌هاست.
اما ضرورى است نكاتى را در اين باب تصريح كرد؛ برقراری تعادل بین "فرهنگ" و "اقتصاد" در سینمای ملی و متعالی ایران همواره یکی از دغدغه‌های اصلی مدیران سينمايى محسوب می‌شود.
تعالی، ارتقا و باورمندی به ارزش‌ها و فضایل انسانی، بی‌گمان یکی از اصیل‌ترین و حساس‌ترین وظایف متولیان امور فرهنگی در عرصه هنرهای نمایشی است. تمام افتخار جمهوری اسلامی توجه ویژه به کرامت انسانی است که تحت هیچ شرایطی در این عرصه، گامی پس نخواهد کشید، چرا که باور داریم کوچکترین سهل انگاری، خطایی نابخشودنی در پیشگاه خداوند متعال و شهدای گرانقدر این مرز و بوم خواهد بود.
توجه ویژه به فیلم‌های فرهنگی، خصوصا آثاری که مخاطبان را متوجه وجوه پایداری و مقاومت می‌سازد و ادای دینى به نسلی از ایثارگران را در بر دارد، از اولویت‌های اساسی ما محسوب می‌شود و بر اساس همين اولويت‌ها بنياد سينمايى فارابى در كنار حمايت از ساير فيلم‌ها، در توليد فيلم ارزشمند "ويلايى‌ها" مشاركت هفتاد درصدى داشته است.
همچنين با باور به وظایف صنوف و شوراهایی که تاسیس شده‌اند تا گره از کارها بگشایند، معتقديم در گذرگاه‌ها و تنگناهایی این چنین ضوابط شوراى صنفى نمايش و نقش اين شورا بسيار مهم و گره گشا است، نه اينكه سینماگران خود با رایزنی و تعامل میان خود، راهی برای برون رفت از مشکلات بیابند.
خوشبختانه در پي اعلام قبلي پخش كننده فيلم "رگ خواب"، امروز با هماهنگي انجام شده با تهيه كننده و پخش كننده اين فيلم سينمايى، مجددا انصراف از آغاز اكران فيلم مذكور اعلام شد، لذا اكران فيلم "ويلايي‌ها" تا پايان ماه مبارك رمضان ادامه خواهد داشت و فرصت بيشترى براى علاقمندان به اين فيلم فراهم گرديد كه جا دارد از پخش كننده فيلم "رگ خواب" كه اين فرصت را فراهم كرد قدرداني كنيم.
سینمای نجیب ایران امروز بیش از هر چیزی نیازمند دیده شدن آثار در سالن‌های سینما است و توجه نهادها و سازمان‌ها و شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی در حمایت از آثار ارزشمند سینمایی فقط نباید به انتشار بیانیه منتهی شود.
مجددا با تاكيد بر جايگاه اصناف سينمايى اميدواريم در شوراي صنفى نمايش نگاه حمايت حداكثرى از آثار فرهنگى و ارزشى در سينما تقويت شود.

بنياد سينمايى فارابى
چهاردهم خرداد ماه ١٣٩٦
کد: 192 | يكشنبه 14 خرداد 1396 ساعت 22:54
478
FCF News | يكشنبه 14 خرداد 1396 ساعت 22:54

پربازدیدترین برچسب‌ها