امروز: پنجشنبه 1398/08/30
×
تقدیر مدیرعامل بنیاد فارابی از اقدام سازمان زیباسازی شهر تهران در بازپیرایی بصری ساختمان میثاقیه

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی از سازمان زیباسازی شهر تهران به خاطر مشارکت در بهسازی، ساماندهی نما و منظر ساختمان شماره 2 بنیاد (استودیو میثاقیه سابق) تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی؛ در جلسه‌ای که در محل ساختمان شماره 2 بنیاد سینمایی فارابی و با حضور دکتر برزین ضرغامی؛ مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران، دکتر یاسر جعفری معاون فنی و طرح‌های شهری سازمان زیباسازی شهر تهران و معاونان و مدیران بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد «علیرضا تابش» گفت: دو ساختمان بنیاد سینمایی فارابی در خیابان سی تیر قرار گرفته و با توجه به بافت تاریخی این منطقه و قدمت هر دو ساختمان (عمارت قوام و استودیو میثاقیه)، از بدو مسئولیتم در بنیاد سینمایی فارابی، بر آن شدم تا در کنار فعالیت‌های اصلی و راهبردی بنیاد و رسیدگی به امور سینماگران، به این دو بنا که بنیاد در آن فعالیت می‌کند نیز توجه داشته باشیم. دو سال پیش با مشارکت سازمان زیباسازی شهر تهران مرمت و بهسازی ساختمان اصلی بنیاد سینمایی فارابی - که هم یک مجموعه فرهنگی است و هم یک اثر ثبت ملی- انجام شد و در دوره مسئولیت آقای دکتر ضرغامی در سازمان زیباسازی، بازپیرایی بصری ساختمان استودیو میثاقیه انجام شد.

تابش با اشاره به چند ماه تلاش تیم بهسازی و بازپیرایی نمای ساختمان شماره 2 بنیاد فارابی، گفت: خرسندیم که کار به نحو احسن انجام شده و ضروریات بافت تاریخی شهر در انجام این کار رعایت شده است.

برزین ضرغامی نیز در این جلسه با اشاره به سیاست‌های سازمان زیباسازی گفت: مرمت، بهسازی و بازپیرایی بصری ساختمان‌های مهم در شهر تهران، سرمایه‌گذاری در حفظ چهره شهر تهران است و تا بتوانیم نهادهای بهره‌بردار از این بناها را یاری خواهیم داد.

وی با اشاره به تلاش‌های مدیرعامل فعلی بنیاد سینمایی فارابی در حفظ، بهسازی و ساماندهی بناهای تاریخی این بنیاد گفت: دیدگاهی که در بنیاد فارابی دنبال می‌شود قابل تقدیر است و برای همین امسال سازمان زیباسازی در بازپیرایی بصری ساختمان میثاقیه برنامه‌ریزی و اقدام کرد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران خیابان سی تیر را یکی از گذرگاه‌های مهم فرهنگی پایتخت دانست و گفت: وجود ساختمان استودیو میثاقیه (ساختمان شماره 2 بنیاد سینمایی فارابی) در خیابان سی تیر که سال‌ها محل تردد فیلمسازان و هنرمندان بخش‌های مختلف سینما بوده است و بیش از دو دهه ساختمان شماره 2 بنیاد فارابی در آن استقرار یافته است، نیاز به بازپیرایی داشت، اصولا حفظ و نگاهداشت ساختمان‌های فرهنگی هنری که جزو سرمایه‌های شهر هستند برای ما و شهروندان مهم است و جا دارد از همکارانم در معاونت فنی و طرح‌های شهری سازمان زیباسازی در پیشبرد این پروژه تشکر ‌کنم.

استودیو میثاقیه در سال 1338 خورشیدی تأسیس شد. فیلمبرداری و امور فنی بسیاری از فیلم‌های دهه‌های 40 و 50 سینمای ایران در این استودیو انجام شده‌ است. در سال 1370 خورشیدی و در دوره مدیریت مهندس سید محمد بهشتی با تملک این استودیو توسط بنیاد سینمایی فارابی، بخش‌های تولید و پشتیبانی فنی سینما در آن مستقر شد. در سال 1396 معاونت پشتیبانی تولید بنیاد فارابی با هدف چابک‌سازی فعالیت‌های این بنیاد، منحل شد.

براساس سیاست‌های جدید سینمایی کشور و بنیاد سینمایی فارابی ساختمان شماره 2 بنیاد سینمایی فارابی در سال 1398 برای استقرار «مرکز نوآوری و شتابدهی سینمای ایران» آماده شده است.

کد: 1839 | يكشنبه 16 تیر 1398 ساعت 15:00
219
FCF News | يكشنبه 16 تیر 1398 ساعت 15:00