امروز: جمعه 1398/06/29
×
«سیدرضا صالحی امیری» در حاشیه افتتاح بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن در مصلای امام خمینی (ره):
چارچوب سینمای ایران مبتنی بر ارزش های اخلاقی است


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید براینکه چارچوب سینمای ایران مبتنی بر ارزش های اخلاقی است، گفت: امروز سینمای ما در مسیر حرکت اخلاقی و انسانی گام های جدی برداشته است.

«سیدرضا صالحی امیری» شامگاه دوشنبه در حاشیه افتتاح بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن در مصلای امام خمینی (ره) در جمع خبرنگاران گفت: چارچوب سینمای ما مبتنی بر ارزش های اخلاقی است و به طور طبیعی در هر سازمان بزرگی که انبوهی از کارها توسط جامعه بزرگ هنری تولید می شود ممکن است چالش هایی مشاهده شود.

صالحی امیری در عین حال گفت که معتقدم در مجموع ارزش های اخلاقی بر سینما حاکم است و اگر چالشی را مشاهده کنیم از طریق گفت وگو و مذاکره با اصحاب تهیه کننده و کارگردان حل و فصل می کنیم و امروز سینمای ما در مسیر حرکت اخلاقی و انسانی گام های جدی برداشته است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی توضیح داد: همچنانکه در جشنواره سال گذشته دیدیم که شاهد فیلم های اخلاقی، اجتماعی و آثاری با مضامین جنگ، جهاد و شهادت بودیم. امسال برنامه ای را که سازمان سینمایی تدوین کرده و برنامه ای که خانه سینما تنظیم کرده برای تعالی اخلاق و تعالی مسائل اجتماعی، تعالی فضیلت و انسان دوستی و طرح آسیب های اجتمالی در صدا وسیما بیشتر از گذشته مشاهده خواهد شد.

پیام نمایشگاه قرآن مبتنی بر صلح و دوستی است
صالحی امیری همچنین درباره پیام نمایشگاه امسال قرآن کریم گفت: پیام این رویداد صلح و آشتی ، انسانیت و معرفت است. اینجا سرزمین اخلاق و معرفت و نوعدوستی است و این ماه ماه خداست و قرآن کلام الهی بوده و از این منظر شعار نمایشگاه را قرآن، زندگی و اخلاق انتخاب کردیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: مهمترین پیام نمایشگاه قرآن به جهانیان و به ویژه جهان اسلام این است که دنیای اسلام امروز در آتش تحجر و تکفیر می سوزد درحالی که قرآن منبع و منشا صلح و همزیستی است و پیام ما به همه مسلمانان پیام برادری و صلح و آشتی است و خشونت در دنیای اسلام را نتیجه دوری از قرآن می دانیم. از این منظر بازگشت و تمسک همگان به قرآن را تنها راه نجات دنیای اسلام می دانیم و غرب نمی تواند مشکلات جهان اسلام را برطرف کند و فقط دنیای اسلام می تواند مشکلات این منطقه را حل کند.

صالحی امیری تاکید کرد: راه حل مشکلات حاکم شدن صلح و همزیستی و بازگشت به مبانی قرآنی است،معتقدیم قرآن می تواند درمان همه دردهای جهان اسلام باشد.

بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن عصر امروز (دوشنبه) با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مصلای امام خمینی (ره) تهران گشایش یافت.

در این نمایشگاه جدیدترین محصولات قرآنی در عرصه های فرهنگی و هنری در چهار بازارچه ارائه شده است.

بخش بین الملل نمایشگاه قرآن کریم نیز از دوازدهم ماه رمضان (17 خرداد) آغاز می شود و تا پنج روز ادامه خواهد داشت.

نمایشگاه امسال که مزین به شعار «قرآن، اخلاق، زندگی» است با همکاری 50 نهاد و موسسه برپا شده و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وظیفه هماهنگی میان این دستگاه ها و نهادها را بر عهده دارد.

امسال بخشی ویژه برای نمایشگاه قرآن درنظر گرفته شده تا برترین های حوزه ترجمه و تفسیر قرآن کریم همچون آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی، آیت الله سیدعبدالکریم موسوی اردبیلی و آیت الله محمد واعظ زاده خراسانی به بازدیدکنندگان معرفی شود.

همزمانی برپایی نمایشگاه امسال با بیست و هشتمین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی سبب شد تا دست اندرکاران، بخش هایی با عنوان امام خمینی (ره) و قرآن را در نمایشگاه برپا کنند.

بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن تا 26 خردادماه همه روزه از ساعت 17 پذیرای بازدیدکنندگان است.
کد: 182 | سه شنبه 09 خرداد 1396 ساعت 10:48
520
FCF News | سه شنبه 09 خرداد 1396 ساعت 10:48

پربازدیدترین برچسب‌ها