امروز: يكشنبه 1398/02/29
×
پخش فیلم مستند «چهل سال؛ مرور سینمای ایران در سال‌های پس از انقلاب» در بوسنی و هرزگوین

فیلم مستند «چهل سال؛ مرور سینمای ایران در سال‌های پس از انقلاب» با زیرنویس بوسنیایی از شبکه سراسری تلویزیون بوسنی و هرزگوین پخش شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و با مشارکت دفتر صدا و سیمای ایران در بوسنی و هرزگوین و همزمان با ایام چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، فیلم مستند «چهل سال؛ مرور سینمای ایران در سال‌های پس از انقلاب» ساخته بنیاد سینمایی فارابی که توسط اداره‌کل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در اختیار این نمایندگی فرهنگی قرار گرفت، با زیرنویس بوسنیایی از شبکه سراسری BHT1 تلویزیون این کشور پخش شد.

در این برنامه تلویزیونی، ابتدا گفت‌وگوی رایزن فرهنگی کشورمان در خصوص پیشرفت‌ها و وضعیت سینمای ایران بعد از انقلاب اسلامی ایران با برنامه «بُعد دیگر» که پیش‌تر نیز از همین شبکه پخش شده بود، مجدداً بازپخش شد.

در ادامه فیلم مستند «چهل سال؛ مرور سینمای ایران در سال‌های پس از انقلاب» با موضوعات دیپلماسی فرهنگی سینمای ایران، حضور زنان در سینمای ایران، سینمای کودک و نوجوان، سینمای ایران و جشنواره‌‎های داخلی، سینمای مستند ایران و نقش اندیشه در سینمای ایران با زیرنویس بوسنیایی از این شبکه تلویزیونی پخش شد.

گفتنی است؛ با هماهنگی‌های به عمل آمده و به مناسبت هفته فیلم ایران در شهر سارایوو (5 فروردین 1398) این برنامه تلویزیونی مجدداً از همین شبکه پخش خواهد شد.

کد: 1719 | چهارشنبه 15 اسفند 1397 ساعت 13:57
156
FCF News | چهارشنبه 15 اسفند 1397 ساعت 13:57