امروز: يكشنبه 1398/10/29
×
حبیب ایل بیگی خبر داد:
سیمرغ و پروانه ها فرصت دیده شدن و معرفی آثار کودک و نوجوان

قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی در برنامه «هفت» اعلام کرد: در سال ۹۷، ۱۰ فیلم سینمایی کودک و نوجوان موفق شدند بالغ بر ۲۰ میلیارد از گیشه سینمای ایران سهم داشته باشند.

حبیب ایل بیگی قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی در برنامه «هفت» درباره اجرای طرح «سیمرغ و پروانه ها» توضیح داد: این ویژه برنامه به نمایش فیلم های کودک و نوجوان برای دانش آموزان مربوط می شود و سیمرغ و پروانه ها به نوعی از برترین فیلم های کودک و نوجوان در فرصت جشنواره فیلم فجر رونمایی کرده تا آن ها در زمان اکران برای مخاطبان معرفی شده باشند.

قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی افزود: همه توجه «سیمرغ و پروانه ها» به اکران جدی تر سینمای کودک و نوجوان است و هدف اصلی این بخش که از سال گذشته اجرایی شده، همین بوده است.

وی با اشاره به قابلیت جشنواره فیلم فجر در دیده شدن فیلم ها برای زمان اکران عنوان کرد: این بستر می تواند زمینه بحث و گفت و گو را فراهم و زمینه را برای اکران آثار کودک و نوجوان تسهیل کند. همچنین وقتی یک فیلمساز جوان فعال در سینمای کودک و نوجوان یا انیمیشن در جشنواره فیلم فجر حضور دارد، می تواند به اکران فیلم خود امیدوارتر باشد.

ایل بیگی همچنین خاطر نشان کرد: در سال ۹۷ علاوه بر حضور فیلم کودک و نوجوان در اکران نوروزی، ۱۰ اثر سینمای کودک و نوجوان بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان از گیشه سینمای ایران سهم داشتند. یکی از فیلم های خوبی در این گونه که از ۲۴ بهمن ماه در سرگروه کوروش اکران می شود نیز «ضربه فنی» به کارگردانی غلامرضا رمضانی است که توصیه می کنم نوجوانان علاقه مند به ورزش و آن ها که دلشان می خواهد یک کاراکتر قهرمان را در سینما ببینند دیدن این فیلم را از دست ندهند.

کد: 1681 | يكشنبه 21 بهمن 1397 ساعت 11:09
277
FCF News | يكشنبه 21 بهمن 1397 ساعت 11:09