امروز: جمعه 1398/09/15
×
مجیدی در گفت و گو با ایرنا؛
سینمای ایران در 40 سال گذشته مسیر خوبی را طی کرده است

«مجید مجیدی« کارگردان صاحب نام ایرانی در مورد دستاوردهای 40 سال سینمای انقلاب اسلامی اظهار داشت: در 40 سال گذشته سینمای ایران مسیر خیلی خوبی را طی کرده است ولی با این وجود راه زیادی هم برای رسیدن به اهداف و آرمان ها در پیش داریم.

مجیدی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا تاکید کرد؛ در طول این سال ها اتفاق های خیلی خوبی برای سینمای ایران رقم خورده است ولی قطعا راه بزرگتری در پیش رو داریم و این دستاوردها را نباید کوچک گرفت.

او تاکید کرد اینکه گفته شود سینمای ایران نتوانسته است موفق باشد درست نیست سینمای ایران در طول 40 سال گذشته در داخل و خارج از کشور، تاثیرات خیلی خوبی به جا گذاشته است.

این کارگردان صاحب نام ایرانی که با چهار سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی جشنواره فیلم فجر، در این زمینه رکورددار است: باید با نگرش مثبت به سینمای انقلاب نگاه کرد قطعا انتقاداتی هم هست و از زوایای دیگری هم می توان به موضوع نگاه کرد اما چون در چهلمین سالگرد سینمای انقلاب هستیم باید امیدوارانه نگاه کرد و نقاط مثبت را در نظر گرفت و به سمت تعالی سینمای ایران پیش رفت.

مجیدی ادامه داد: مسیر سینمای انقلاب اسلامی مسیر سخت و دشواری است و باید اتفاقات بهتری بیافتد ولی اینکه همه چیز را نفی کنیم و به همه چیز نگاه نا امیدانه داشته باشیم کار درستی نیست.

فیلمنامه‌نویس و بازیگر مطرح ایرانی تصریح کرد در همه حوزه ها اتفاقات خوبی افتاده است سینمای ایران را با سینمای کشورهای دیگر از جمله چین مقایسه کنید سینمای چین در طول این 40 سال، علیرغم داشتن همه امکانات نتوانسته است سینمای بالنده ای باشد.

او ادامه داد: حتی سینمای کشورهای اطراف را نگاه کنید آن ها هم قطعا دارای مشکلاتی هستند اما سینمای ایران به مراتب بهتر از سینمای این کشورها افتخار کسب کرده است.

مجیدی تاکید کرد علیرغم دستاوردهای زیاد سینمای انقلاب اسلامی، خیلی وقت ها پاسدار دستاوردهای خودمان نیستیم اما من از نقطه امید شروع می کنم و امیدوارم در آینده بتوان مسیرهای بهتری را طی کرد و ضعف ها را جبران نمود.

آن‌سوی ابرها ، آواز گنجشک‌ها ، باران ، بچه‌های آسمان، بدوک، بید مجنون، پدر ، رنگ خدا، فرش ایرانی و محمد رسول‌الله (ص) از جمله فیلم هایی است که مجیدی مجیدی کارگردانی کرده است.

برچسب‌ها:
کد: 1637 | دوشنبه 08 بهمن 1397 ساعت 16:25
235
FCF News | دوشنبه 08 بهمن 1397 ساعت 16:25