امروز: يكشنبه 1398/05/27
×
سیدرضا صالحی امیری:
باید قانون کپی رایت را به رسمیت بشناسیم


فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اگر می خواهیم امروز با دنیا کار کنیم باید قانون کپی رایت را به رسمیت بشناسیم و هرچه سریعتر آن را تصویب کنیم.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمای فارابی به نقل از خبرگزاری ایرنا، سیدرضا صالحی امیری روز سه شنبه در حاشیه هفتمین همایش ملی حقوق مالکیت ادبی، هنری و حقوق مرتبط در جمع خبرنگاران افزود: با تصویب قانون کپی رایت، اتفاق مثبتی شکل می گیرد، این قانون امنیت فرهنگی برای صاحبان اثر ایجاد می کند و هر فرد خلاقی، امنیت لازم را برای مالکیت معنوی اثر خود خواهد داشت.

وی با اشاره به اهمیت قانون کپی رایت در دنیا اظهار داشت: فروش و تبادل آثار فرهنگی الزاما باید در چارچوب پذیرش قانون کپی رایت باشد، در واقع تصویب قانون کپی رایت یک امر ضروری برای دولتها است و ما برای تبادل، تفاهم و فروش آثار فرهنگی خود در دنیا باید این قانون را به رسمیت بشناسیم.

صالحی امیری گفت: طبق گزارش رئیس کمیسیون قضایی مجلس این موضوع در دستور کار کمیسیون است و بعدازظهر امروز (دوم خردادماه) موضوع مالکیت فکری و معنوی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: ما برای نشر، سینما، موسیقی، انیمیشن، بازی های رایانه ای و همه حوزه ها باید قانون کپی رایت را به رسمیت بشناسیم چراکه این قانون یکی از شروطی است که ما می توانیم با دنیا کار کنیم، ضمن اینکه باید حقوق مالکیت دیگران را در ایران به رسمیت بشناسیم.
کد: 161 | سه شنبه 02 خرداد 1396 ساعت 13:32
507
FCF News | سه شنبه 02 خرداد 1396 ساعت 13:32

پربازدیدترین برچسب‌ها