امروز: يكشنبه 1398/05/27
×
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی:
رسانه‌ها نقش مؤثری در افزایش مشارکت مردم در انتخابات داشتند


مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی گفت: خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) با عملکرد فراجناحی، نقش موثری در افزایش مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها داشت.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، علیرضا تابش روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: نقش رسانه‌هایی مانند ایرنا که با عملکرد جامع و فراجناحی تلاش کرد تا دیدگاه‌های تمامی نامزدها را به خوبی مطرح کند، بطور قطع در گرم شدن فضای انتخابات موثر بوده است.

وی ادامه داد: رسانه با تجربه‌ای مانند ایرنا با انتشار گزارش‌هایی در داخل و خارج از کشور، درباره دیدگاه‌ها و انتظارت مردم از نامزدهای انتخاباتی، نقش روشنگری را در این زمینه ایفا کرد.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی گفت: از دیگر اقدامات مثبت ایرنا تنوع بسته‌های خبری بود که تلاش می‌کرد نه تنها از طریق گزارش‌های مکتوب بلکه با کمک گزارش‌های تصویری و پخش کلیپ‌های متنوع، نیاز مخاطب را به طور مطلوبی آماده کند.

تابش به گستردگی حوزه فعالیت ایرنا در داخل و خارج از کشور و تنوع اخبار اشاره کرد و افزود: از جمله نقاط قوت ایرنا انتشار دیدگاهای اقوام مختلف مردم در سراسر کشور و حتی ایرانیان خارج از کشور بود که این محتواها در قالب گزارش تصویری و مکتوب منتشر شده است.

وی همچنین به پخش مناظره ها از صدا وسیما اشاره کرد و توضیح داد: با توجه به فراگیری که صدا وسیما در کشور دارد و مخاطب بسیار آن، توانست مردم را بهتر با دیدگاه کاندیداها و ایجاد انگیزه برای رای دادن، آماده کند.

این مدیر فرهنگی، تولید بسته‌های تصویری در ستادهای انتخاباتی کاندیداها و انتشار آن در بستر شبکه‌های اجتماعی را از دیگر عوامل موثر در شناخت مردم نسبت به کاندیداهای عنوان کرد و گفت: این محتواها علاوه بر شناخت بهتر در تشویق مردم برای مشارکت نیز بسیار تاثیر گذر عمل کرد.

وی افزود: همچنین خلأئی که صدا وسیما در انتشار برخی از اخبار مربوط به کاندیداها داشت نیز از طریق انتشار محتوای خبری در شبکه‌های اجتماعی به خوبی پوشش داده شد و این انبوه اطلاعات نسبت به نامزدها قطعاً تاثیر مثبت برای تشویق مردم برای مشارکت در انتخابات و انتخاب درست مردم داشته است.

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه 29 اردیبهشت ماه در کشور برگزار و دکتر روحانی با کسب 57 درصد آرا، به عنوان رییس جمهوری منتخب ملت ایران برگزیده شد.
کد: 158 | سه شنبه 02 خرداد 1396 ساعت 10:41
538
FCF News | سه شنبه 02 خرداد 1396 ساعت 10:41

پربازدیدترین برچسب‌ها