امروز: شنبه 1399/03/10
×
حبیب ایل بیگی:
کودکآنلاین، بهترین فرصت برای سرمایه‌گذاری‌ روی ایده‌ها است

حبیب ایل بیگی با اشاره به اینکه بیشتر جشنواره‌ها از محصولات تولیدشده استفاده می‌کنند، گفت: یکی از ویژگی‌های مهم جشنواره کودکآنلاین، ایجاد فضای مناسب سرمایه‌گذاری روی ایده‌ها است.

حبیب ایل‌بیگی قائم‌مقام بنیاد سینمایی فارابی در گفت‌و‌گو با ستاد خبری اولین جشنواره وب‌سری و فیلم کوتاه کودکآناین، با اشاره به تغییرات جوامع پس از رشد دنیای دیجیتال گفت: دیجیتال، یک دنیای نامتناهی است و در این دنیا مردم انتخاب‌کننده اصلی هستند.

او ادامه داد: امروز اغلب افراد به ویژه کودکان همه اطلاعات مورد نیاز خود را از گوشی‌های هوشمندشان به دست می‌آورند و به همین دلیل، باید در زمینه تولید محتوا در فضای مجازی فکر کنیم و برنامه داشته باشیم.

ایل بیگی افزود: ما چند سالی است که وارد حوزه VOD ها شده‌ایم و افراد می‌توانند از تلویزیون‌های اینترنتی بهره ببرند و محتوا به سادگی در اختیار علاقه‌مندان قرار بگیرد، اما در همین فضا هم تولید ما محدود است و اغلب به ارائه فیلم ها یا سریال‌هایی که چند سال است در شبکه های خانگی تولید می‌شود، محدود شده‌ایم، هرچند در همین فضا هم مخاطب بیشتر تولیدات، بزرگسالان هستند.

ایل بیگی با استقبال از همکاری و هم افزایی وزارتخانه ها در این زمینه گفت: یکی از ویژگی‌های مهم جشنواره کودکآنلاین، ایجاد فضای مناسب سرمایه‌گذاری روی ایده‌ها است، اغلب جشنواره ها خود محصولی را شکل نمی‌دهند بلکه مصرف‌کننده تولیدات دیگران هستند اما با اتفاقی که در این جشنواره خواهد افتاد، می‌توانیم با اعتماد بيشتري به حضور افراد بااستعداد امیدوار باشیم.

او همچنین درباره چشم‌انداز این جشنواره گفت: ما در کشوری زندگی می‌کنیم که تحصیل‌کرده های زیادی را به ویژه در عرصه نگارش و فیلمسازی در خود جای داده و اگر اطلاع‌رسانی جشنواره به خوبی صورت بگیرد، می‌توانیم منتظر استقبال از این رویداد باشیم.

قائم‌مقام بنیاد سینمایی فارابی در پایان بیان کرد: در ادامه چنین جشنواره‌هایی، باید انتظار اشتغال‌زایی را داشته باشیم و در شرایطی که تلویزیون به دلیل مشکلات مالی سریال‌های کمتری تولید می‌کند، این بهترین فرصت برای حضور جوانان در این حوزه است.

کد: 1558 | جمعه 23 آذر 1397 ساعت 15:53
431
FCF News | جمعه 23 آذر 1397 ساعت 15:53