امروز: شنبه 1399/03/17
×
انتظامی: سينماحقيقت، ارجاعی به جستجوی گوهر ناب حقيقت است

دستیار ارشد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سرپرست سازمان سینمایی در پیامی به دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت اظهار کرد که سينماحقيقت ارجاعی است به جستجوی گوهر ناب حقيقت و اين ويژگی، وجه متمايز فيلم مستند از ساير گونه‌های سينمايی است.

به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، متن کامل پیام دکتر حسین انتظامی به این شرح است:

به نام‌خدا

سينمای مستند ايران بيش از 6 دهه حضور موثر را در ساحت فرهنگ و هنر كشورمان سپری كرده است. تقارن دوازدهمين دوره جشنواره بين‌المللی فيلم مستند ايران با چهلمين سالگرد پيروزی شكوهمند انقلاب اسلامی يادآور اين حضور ارزنده و بی‌بديل است. نكوداشت پيش‌كسوتان و مرور آثار سينمای مستند انقلاب در سينماحقيقت و برگزاری نهمين جايزه شهيد آوينی با موضوع انقلاب اسلامی، مقاومت و دفاع مقدس در متن اين جشنواره اشاره‌ايست به نگاه مسئولانه‌ی سينمای مستند.

سينماحقيقت ارجاعی است به جستجوی گوهر ناب حقيقت و اين ويژگی وجه متمايز فيلم مستند از ساير گونه‌های سينمايی است. هنرمند مستندساز می‌كوشد تا در كنكاش واقعيت، كيميای حقيقت را بيابد و اين نقطه‌ی كمال و آرمان فيلم مستند است.

نگاه خلاقانه و هنرمندانه به واقعيت پلی است برای عبور از مرز رسانه به عالم هنر. آنچه سينمای مستند امروز ايران را شايسته تحسين كرده است، توليد آثار ارزنده و حضور موثر و مستمر در عرصه‌های معتبر بين‌المللی است.

سپاس و احترام خود را به تمامی فعالان و هنرمندان سينمای مستند تقديم می‌كنم و از خداوند متعال توفيق مدام و سلامت و سربلنديشان را خواهانم.

حسین انتظامی

دستيار ارشد وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی و

سرپرست سازمان سينمايی

کد: 1540 | شنبه 17 آذر 1397 ساعت 14:29
354
FCF News | شنبه 17 آذر 1397 ساعت 14:29