امروز: يكشنبه 1398/05/27
×
فیلم نگار به شماره 192 رسید

شماره جدید ماهنامه سینمایی «فیلم نگار» از سوی بنیاد سینمایی فارابی منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، در سرمقاله شماره 192 فیلم نگار به موضوع سینمای دینی با نگاه به عاشورا اشاره شده است.

همچنین در این شماره با محمدعلی و حامد باشه آهنگر درباره فیلم «سرو زیر آب» گفت‌وگو شده است. بررسی ساختار دراماتیک و روند روایت داستانی و شخصیت‌پردازی فیلمنامه این اثر نیز از دیگر بخش‌های فیلم نگار است.

نگاه آنتاگونیست در پیش برد حوادث داستان فیلمنامه «ماهورا» و ساختار روایتی این فیلم، نگاهی به جهان داستانی «هندی و هرمز» از منظر تجربه شخصیت‌ها، بررسی در هم تنیدگی واقعیت و فراواقعیت در فیلمنامه «گرگ بازی» و بررسی این اثر از نقطه نظر ساختار و کارکرد فانتزی برای خلق کاراکترهای غیر واقعی در فیلمنامه «پیشونی سفید2» دیگر مطالبی است که در بخش سینمای ایران فیلم نگار به چشم می‌آید.

تحلیل دگرگونی هویت در فرآیند نوشتن در آثار استیفن کینگ، مروری بر فیلم‌های اقتباسی از آثار استیفن کینگ که داستانشان در شهر کسل راک اتفاق می‌افتد و بررسی اجمالی مضمون گناه در جهان وی، بررسی دوگانه زندگی و مرگ در دو فیلمنامه «رهایی از شاوشنگ» و «مسیر سبز»، نگاهی به فیلمنامه «درخشش» و «رهایی از شاوشنگ» و مینی سریال «کسل راک»، سه توصیه استیفن کینگ برای نویسندگانی که پیرو سبک او هستند، فیلمنامه کامل «آرواره‌ها» و یادداشت مترجم و سکانس برگزیده این اثر از دیگر بخش‌هایی است که در سینمای جهان ماهنامه فیلم نگار منتشر شده است.

کد: 1525 | سه شنبه 06 آذر 1397 ساعت 15:03
254
FCF News | سه شنبه 06 آذر 1397 ساعت 15:03

پربازدیدترین برچسب‌ها