امروز: جمعه 1398/09/15
×
تابش در جشنواره فیلم کوتاه رضوی یزد اعلام کرد:
برگزاری جشنواره ها، فرصتی برای پاسخگویی به دغدغه های انسانی و اخلاقی است

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی گفت: برگزاری جشنواره ها، فرصتی است تا هنرمندان به دغدغه های انسانی و اخلاقی در قالب تولید آثار هنری بپردازند.

علیرضا تابش در مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه مستند و داستانی رضوی یزد با اشاره به اینکه سینمای ایران یکی از میراث های بزرگ انقلاب اسلامی ایران است، افزود: هنرمندان عرصه سینما با زبان تصویر و دانش و تخصص، چهره متفاوت ایرانی اسلامی در طی ۴ دهه گذشته که روزها و سال های پرتلاطم و سختی را گذرانده ، به تصویر کشیدند.

وی معرفی زوایای پیچیده فرهنگ ایرانی به جهانیان و مخصوصا دنیای غرب را با زبان فیلم بسیار موثر دانست و گفت: تولید فیلم کوتاه به عنوان یک جریان پیشرو و گسترده در سال های اخیر باعث شده تا هویت بومی و فرهنگی و خلاقانه در کشور ایران برای جهانیان نمایان شود.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی اظهار داشت : ۱۴ سال پیش مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با این باور که وجود مقدس امام رضا(ع) یک پناهگاه برای ایرانیان و شیعیان است به فکر برگزاری جشنواره های فرهنگی هنری از خوشنویسی تا سینما ، تئاتر، موسیقی و نواهای مذهبی افتادند که این حرکت در نوع خود بینظیر بود.

تابش با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره های رضوی، گفت: نمایش فیلم های کوتاه و مستند در شهرهایی با پیشینه تاریخی مانند یزد، اتفاقات خوبی را در عرصه تولید محتوای تصویری و فرهنگی هنری رقم خواهد زد.

وی همچنین با اشاره به استقبال خوب مردمی از فیلم های منتخب جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی، افزود: این حضور به معنای اتفاقات خوب در حوزه تاثیرگذاری فیلم های کوتاه است که باید از آن حمایت جدی شود.

کد: 1519 | پنجشنبه 01 آذر 1397 ساعت 15:01
277
FCF News | پنجشنبه 01 آذر 1397 ساعت 15:01