امروز: يكشنبه 1398/04/30
×
دیدار رییس مؤسسه فیلم چین با معاون بین‌الملل فارابی؛
ایران و چین درباره تسهیل شرایط فیلمسازی مشترک به توافق رسیدند

رییس موسسه فیلم چین در گفت‌وگو با رائد فریدزاده دبیر شورای عالی بین‌الملل سینمای ایران و معاون بین‌الملل بنیاد سینمایی فارابی درباره تسهیل فیلمسازی بخش خصوصی در دو کشور و ارائه خدمات سینمایی دو سویه به توافق رسیدند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، نشست مشترک مؤسسه فیلم چین (China Film Group Corporation) با معاونت بین‌الملل بنیاد سینمایی فارابی در محل این بنیاد برگزار شد.

در این نشست آقای «کی شی»، رئیس مؤسسه فیلم چین با معرفی مؤسسه و پیشینه آن پیشنهاداتی را درخصوص همکاری‌های متقابل ارائه کرد.

وی با ترسیم وضعیت رو به رشد در سال‌های اخیر و با برشمردن ویژگی‌های بارز سینمای ایران ابراز علاقه کرد سینمای ایران و چین اقدام به تبادل و انتقال تجربیات برای تولید مشترک داشته باشند.

رائد فریدزاده معاون بین‌الملل بنیاد سینمایی فارابی با برشمردن سابقه دیرین همکاری‌های فرهنگی دو کشور بر علاقه و جدی بودن سینمای ایران در همکاری گسترده در حوزه صنعت تصویر با کشور چین تأکید کرد.

در این ملاقات طرفین درباره به ثمر رساندن تفاهم‌نامه مشترک بین نهادهای سینمایی دو کشور جهت تسهیل فعالیت بخش خصوصی در زمینه تولید مشترک فیلم‌های سینمایی و مستند، به ویژه آثار مرتبط با کودکان و نوجوانان، امکان سنجی در خصوص تجهیز و نوسازی سالن‌های سینمایی ایران با توجه به قابلیت این مؤسسه، بررسی راه‌اندازی خدمات «سینمای سیار روستایی» با توجه به فن‌آوری‌های معرفی شده از طرف این مؤسسه، فراهم سازی امکان نمایش فیلم‌های دو کشور به شکل اکران گسترده و تجاری و برگزاری جشنواره فیلم‌های ایرانی و چینی در دو کشور توافق کردند.

رائد فریدزاده، دبیر شورایعالی بین‌الملل سینمای ایران، مصطفی احمدی مسئول بخش تولید مشترک بنیاد سینمایی فارابی، کی شی رئیس مؤسسه فیلم چین؛ خانم شائولین کوانگ، مدیر روابط بین‌المللی، خانم چن شانگ، مسئول بخش بازرگانی و آقای چائو وانگ در این نشست حضور داشتند.

مؤسسه فیلم چین نهادی وابسته به دولت است که مأموریت دارد به شکل رسمی در امر توزیع فیلم و تولید مشترک با دیگر کشورها، در چین مبادرت ورزد.

گزارش تصویری این نشست

کد: 1496 | چهارشنبه 23 آبان 1397 ساعت 10:56
274
FCF News | چهارشنبه 23 آبان 1397 ساعت 10:56

پربازدیدترین برچسب‌ها