امروز: شنبه 1399/03/17
×
قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی:
استقبال فارابی از ایده‌های نو و جسورانه در سینمای دفاع مقدس

حبیب ایل بیگی قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی پیشنهادهای مختلفی را برای تحول در سینمای دفاع مقدس ارائه داد تا به سینمای جسور دست پیدا کنیم.

حبیب ایل بیگی قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی در گفتگو با گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: ما منتظر ایده‌های نو و جسورانه در سینمای دفاع مقدس هستیم و از ساخت این نوع فیلم‌ها استقبال می کنیم.

وی با اشاره به راه‌اندازی شورای تخصصی متشکل از چند ارگان مرتبط با سینما افزود: برای مثال فیلمنامه نویسان سینمای دفاع مقدس و فیلمسازان و البته ارگان هایی مثل حوزه هنری برای اولین بار به شکل تخصصی در مورد سینمای دفاع مقدس هر هفته جلسه دارند و تبادل نظر می کنند، در همین شورا قرار شده است آثار انتشار یافته در انتشارات سوره مهر حوزه هنری بررسی شود و کتاب هایی که قابلیت سینمایی دارند به فیلم برگردانده شوند.

ایل بیگی ادامه داد: برای اینکه بتوانیم به سینمای دفاع مقدسی جسور برسیم باید راه را برای ورود نسل جوان و تازه نفس هموار کنیم ، نسل جدید و جوان سرشار از ایده‌های ناب و تازه هستند که می‌‎توانند این سینما را متحول کنند .

وی بیان کرد: حلقه مفقوده در سینمای ایران پخش و اکران است و این معضل در مورد سینمای دفاع مقدس هم صدق می کند، ما در مرحله عرضه و ارائه محصولاتمان در زمینه سینمای دفاع مقدس بسیار مشکل داریم ، تعداد کم سالن ها و علاقه بخش خصوصی سینما داران به فیلمهای اجتماعی و کمدی باعث شده این نوع سینما در اکران، رونق چندان درستی نداشته باشد.با تمام این مشکلات در سال های اخیر آثاری داشتیم که جزء سینمای دفاع مقدس بوده‌اند و پر فروش هم شده‌اند.

ایل بیگی تصریح کرد: مخاطب به دنبال فیلم خوب و قوی است ، چه در سینمای دفاع مقدس وچه در موضوعات دیگر، ما مشتاقانه در بنیاد سینمایی فارابی منتظر ایده‌های نو، بکر و جسورانه در زمینه سینمای دفاع مقدس هستیم و همه مخاطبان می‌‎توانند از طریق سایت ما سوژه‌ها و خاطرات ویژه خود را که فکر می کنند می‌‎تواند فیلمی سینمایی شود را برای ما بفرستند .

کد: 1431 | سه شنبه 03 مهر 1397 ساعت 11:34
539
FCF News | سه شنبه 03 مهر 1397 ساعت 11:34