امروز: سه شنبه 1399/03/13
×
همزمان با سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران:
چاپ سوم کتاب «روایت در فیلم داستانی/ جلد دوم» منتشر شد


چاپ سوم کتاب«روایت در فیلم داستانی/جلد دوم» اثر دیوید بُردوِل، ترجمه‌ی سیدعلاءالدین طباطبایی  همزمان با سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از سوی انتشارات بنیاد سینمایی فارابی منتشر شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد سینمایی فارابی، دیوید بُردوِل در این کتاب می گوید: ««آن‌چه در این کتاب محل بحث است نظریه به‌مفهوم معمول آن نیست، زیرا من هیچ‌گاه تمایز مشخصی میان نظریه، نقد و تاریخ قائل نبوده‌ام. به اعتقاد من، هر نظریه‌ای فقط در صورتی کارآمد است که از وحدت درونی، وسعت نظر تجربی و قوه‌ی تمییز تحول تاریخی برخوردار باشد».
بُردوِل در این کتاب، اگر نگوییم مهم‌ترین، دست‌کم مشهورترین دستاورد نظری خود را طرح و شرح می‌کند که طبقه‌بندی انواع روایت سینمایی است. او برای سینما چهار شیوه‌ی روایت برمی‌شمرد: کلاسیک، هنری، تاریخی‌ـ ماده‌گرا و پارامتری. او با مثال‌های متعدد، هر یک از این شیوه‌ها را به‌تفصیل بررسی می‌کند.
انتشارات بنیاد سینمایی فارابی با ۳۶ عنوان کتاب و ۱۳ عنوان فصلنامه در این دوره از نمایشگاه حضور دارد و آثار خود را با بیست درصد تخفیف در اختیار علاقه مندان به حوزه سینما قرار داده است .
غرفه بنیاد سینمایی فارابی (غرفه ۳۴) در سالن یک و راهروی شماره ۳ این نمایشگاه قرار دارد.
کد: 139 | چهارشنبه 20 ارديبهشت 1396 ساعت 14:27
1046
FCF News | چهارشنبه 20 ارديبهشت 1396 ساعت 14:27