امروز: شنبه 1399/03/17
×
مجمع خویی‌ها برگزار می کند:
آیین بزرگداشت «آيدا پناهنده» در بنیاد سینمایی فارابی


مراسم بزرگداشت «آيدا پناهنده» كارگردان سينما با عنوان " دیار آشنا- سخن آشنا" با حمایت بنیاد سینمایی فارابی روز سه شنبه 19 اردیبهشت در سالن زنده یاد عباس کیارستمی برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی؛ در این مراسم  که  توسط "مجمع خویی ها" و با حضور چند تن از مسئولان سینمایی، هنرمندان، سینماگران و اصحاب رسانه برگزار می شود، از آیدا پناهنده تجلیل به عمل خواهد آمد.

آیدا پناهنده دارای مدرک کارشناسی در رشته فیلم‌برداری و کارشناسی‌ارشد در رشته سینما از دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر تهران است. وی کارگردانی، نویسندگی و تهیه کنندگی چندین فیلم کوتاه داستانی، مستند، ویدیویی و تله فیلم را در کارنامه دارد.
فیلم سینمایی "ناهید" اولین ساخته بلند او به شمار می‌رود که در بخش نوعی نگاه شصت و هشتمین جشنواره کن به نمایش درآمد و در بخش نوعی نگاه برنده جایزه آینده نویدبخش شد.

این فیلم همچنین جوایز ارزشمندی همچون بهترین فیلم انجمن منتقدین سینمای فرانسه از جشنواره  فیلم‌های مستقل بوردو، بهترین فیلمبرداری دوربین کوچک طلایی از جشنواره فیلم برادران ماناکی، بهترین بازیگر مرد و بهترین کارگردانی از جشنواره ب فیلم براتیسلاوا، فیلم منتخب جشنواره فیلم وایادولید و جایزه راجر ایبرت جشنواره فیلم شیکاگو اشاره کرد
کد: 125 | يكشنبه 17 ارديبهشت 1396 ساعت 17:04
3564
FCF News | يكشنبه 17 ارديبهشت 1396 ساعت 17:04