امروز: يكشنبه 1398/05/27
×
شماره 187 «فیلم نگار» منتشر شد

صد و هشتاد و هفتمین شماره ماهنامه تخصصی فیلمنامه نویسی «فیلم نگار» زیر نظر بنیاد سینمایی فارابی منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، در سرمقاله این شماره از ماهنامه فیلم نگار به موضوع سینمای عاشورایی اشاره شده است.

در بخش سینمای ایران نیز با محمود غفاری نویسنده و کارگردان شماره 17 سهیلا گفت‌وگو شده است. بررسی عناصر ملودراماتیک/ژانر در فیلمنامه آن سوی ابرها، بررسی کلیشه مادر در فیلمنامه دارکوب و نگاهی به ساختار دراماتیک، روند روایت داستان و شخصیت پردازی این اثر، بررسی وجوه قهرمان شکست خورده در روایت داستان شماره 17 سهیلا و تحلیل رابطه شخصیت و نیاز در فیلمنامه این اثر در کنار گفت‌وگو با حسین تراب نژاد و آزیتا ایرانی فیلمنامه‌نویسان دارکوب از دیگر بخش‌های سینمای ایران در ماهنامه «فیلم نگار» است.

بررسی سیناپس نابودی، پلنگ سیاه، ددپول2، میراث پارک ژوراسیک: سقوط پادشاهی، ارتقا، شب بازی، تولی،بررسی فیلمنامه عبور از دوزخ پرده دوم، کشمکش پیرنگ های بیرونی و درونی فیلمنامه «پست»، گفت‌وگو با لیزهانا و جاش سینگر فیلمنامه‌نویسان «پست»، گفت‌وگو با فیلمنامه نویس «اوکجا» نیز از جمله مطالب منتشر شده در بخش سینمای جهان ماهنامه فیلم است.

در این بخش همچنین فیلمنامه کامل «رفقای خوب» به همراه یادداشت مترجم، سکانس برگزیده و تحلیل رویکرد مارتین اسکورسیزی در مواجهه با ژانر گنگستری به چشم می‌خورد.

همچنین در این شماره از ماهنامه سخنرانی «مارک بول» در سمینار بفتا نیز منتشر شده است.

کد: 1239 | چهارشنبه 06 تیر 1397 ساعت 17:36
426
FCF News | چهارشنبه 06 تیر 1397 ساعت 17:36

پربازدیدترین برچسب‌ها