امروز: يكشنبه 1398/04/30
×
همزمان با سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به باکو، رسما کلید خورد؛
تولید فیلم سینمایی «های ولتاژ» محصول مشترک ایران و آذربایجان

همزمان با سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به باکو، تولید فیلم سینمایی‌ «های ولتاژ» محصول مشترک ایران و آذربایجان رسما کلید خورد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی که در معیت سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنا به دعوت وزارت فرهنگ جمهوری آذربایجان به باکو سفر کرده است، عصر سه شنبه پنجم تیرماه از پشت صحنه فیلم سینمایی «های ولتاژ» در شهر تاریخی باکو دیدن کرد.

در این دیدار اصغر فارسی، رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو و محمد علی کیانی مدیرکل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز حضور داشتند.

در این بازدید علیرضا تابش ضمن ابراز خرسندی از آغاز تولید فیلم سینمایی «هاي ولتاژ» به كارگرداني الهام قاسموف، محصول مشترک ایران و جمهوری آذربایجان همزمان با سفر وزير محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی به باکو، در سخنانی سینما را پل پیوند اشتراکات فرهنگی آذربایجان و ایران دانست و گفت : امروز با آغاز تولید مشترک فیلم «های ولتاژ» روابط سینمایی ایران و آذربایجان وارد فصل نوینی شده است.

تابش با تاکید بر توسعه همکاری‌های ایران با کشورهای عضو اکو افزود: اشتراکات فرهنگی، دینی، هنری و تاریخی بین دو کشور زمینه‌ساز خلق آثار ارزشمند هنری بین هنرمندان ایرانی و آذربایجانی است.

در این بازدید امیر شهاب رضویان تهیه کننده مشترك فیلم، ضمن خیرمقدم گفت: فيلم در باكو، مشكين شهر و اردبيل فيلمبرداري خواهد شد و هدف ما نمايش فيلم به صورت گسترده در شهرستان‌های آذری زبان ايران و همچنين اكران در تهران و ساير شهرهاست و با توجه به بودجه معقول توليد فيلم، امكان بازگشت سرمايه و سود دهي وجود دارد و علاوه بر آن بازار تركيه نيز مدنظر است و با پخش كننده‌هاي اين كشور هم مذاكره كرده‌ايم.

عوامل ايراني فيلم‌هاي ولتاژ عبارتند از: تهيه كننده: اميرشهاب رضويان، مجري طرح: بابك شيرين صفت، مدير فيلمبرداري: مهدي پريزاد، فيلمنامه‌نويس: مشترك: بابك شيرين، مدير توليد: مجيد فردي انور، صدابردار: مرتضی نجف‌لو، طراح گریم: حمید یوسف، طراح صحنه و لباس: روزبه جعفرزاده، دستیار یک و برنامه‌ریز: حمید عزیزي، دستیار صدا: امیر رضا قلی‌زاده، مجري گریم: مریم رخام، دستيار گريم: نگار شيرين صفت، دستیاران فیلمبردار: فرزاد نه‌کاخ، غفور شیرین صفت و امیر ساکی، دستياران صحنه و لباس: ساسان رونق و ريحانه محمدوف و بازيگر ايراني: رضا ناجی.

همچنين از چهره‌هاي بازيگري جمهوري آذربايجان، علم‌الدين جعفروف، چناره ملك‌زاده، ضيا آقا و كماله پيريوا در فيلم بازي مي‌كنند و كارگردان فيلم «الهام قاسموف» چهره شناخته شده رسانه‌اي و فيلمساز صاحب نام جمهوري آذربايجان است.

گفتنی است هفته فرهنگی ايران در جمهوری آذربایجان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در رأس هیأتی عالی رتبه از تاریخ 6 تا10 تیرماه جاری در دو شهر باكو و گنجه برگزار می شود.

تیرماه سال گذشته شهرهای تهران، اصفهان و اردبیل میزبان هفته فرهنگی جمهوری آذربایجان و «ابوالفضل قارایف» وزیر فرهنگ و گردشگری این کشور بود.

امسال نیز جمهوری آذربایجان میزبان هفته فرهنگی ایران است، تکرار این رویداد فرهنگی به تنهایی نشان از پیوند عمیق و رابطه راهبردی دو کشور دارد.

کد: 1238 | چهارشنبه 06 تیر 1397 ساعت 09:50
948
FCF News | چهارشنبه 06 تیر 1397 ساعت 09:50

پربازدیدترین برچسب‌ها