امروز: يكشنبه 1398/10/29
×
قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی:
جشنواره جهانی فیلم فجر کمک می‌کند الگوی ما فقط سینمای هالیوود نباشد

قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی معتقد است جشنواره جهانی فیلم فجر کمک می کند که مخاطبان به شکل گسترده تری با سینمای دنیا آشنا شوند و الگوی آنها فقط سینمای هالیوودی نباشد.

به گزارش ستاد خبری سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر، حبیب ایل‌بیگی قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی درباره فعالیت جشنواره جهانی فیلم فجر و ویژگی های آن بیان کرد: جشنواره جهانی فیلم فجر اتفاق خوبی است و باعث می شود کاستی های دورانی که جشنواره های ملی و بین المللی را با هم برگزار می کردیم، رفع شود.

وی ادامه داد: زمانی که این دو جشنواره همزمان برگزار می شدند بخش بین الملل زیر سایه بخش ملی قرار می گرفت و اصلا دیده نمی شد. حتی مهمانان خارجی هم مورد توجه رسانه های کشور و همچنین سینماگران و کارشناسان قرار نمی گرفتند.

قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی با اشاره به جدایی این دو بخش عنوان کرد: این جدایی باعث شد که بخش بین الملل بهتر دیده شود و فعالیت های مستقلی داشته باشد.

ایل بیگی در پایان با اشاره به نمایش فیلم هایی از دیگر کشورهای دنیا در جشنواره جهانی فیلم فجر اظهار کرد: رسانه ها بیشتر فیلم ها و چهره های هالیوودی را معرفی می کنند ولی چنین جشنواره هایی باعث می شود که مخاطبان به شکل گسترده تری با سینمای دنیا آشنا شوند و الگوی آنها فقط سینمای هالیوودی نباشد.

آدرس سایت رسمی جشنواره Fajriff.com و پست الکترونیکی جشنواره این نشانی پست الکترونیک دربرابر spambot ها و هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن شما نیازمند فعال بودن جاواسکریپت هستید است.

سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۱۹ تا ۲۷ آوریل ۲۰۱۸ (۳۰ فروردین تا ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷) به دبیری سیدرضا میرکریمی در تهران برگزار شد.

کد: 1178 | جمعه 07 ارديبهشت 1397 ساعت 21:33
600
FCF News | جمعه 07 ارديبهشت 1397 ساعت 21:33