امروز: يكشنبه 1399/03/18
×
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختتامیه جشنواره جهانی فیلم فجر:
صاحبان قلم و سینماگران با هنر خود چهره واقعی ایران را به جهان معرفی می‌کنند

سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: شاعران، نویسندگان و اصحاب قلم با آثار و هنر خود چهره واقعی ایران را به جهان معرفی می‌کنند.

به گزارش ستاد خبری سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر، سیدعباس صالحی عصر امروز در آیین پایانی سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر در تالار وحدت با بیان این مطلب افزود: سپاسگزارم از کسانی که ایران را به چهره واقعی آن نشان می دهند.

وی ادامه داد: در دنیای امروز خیلی ها در تلاش هستند ایران را با چهره دیگری نشان دهند اما اهالی هنر ایران همچون شاعران، سینماگران و صاحبان قلم تلاش می کنند تا ایران را با چهره واقعی آن نشان دهند.

صالحی خطاب به میهمانان خارجی با ابراز خوشحالی از میزبانی ایران به عنوان کشوری که زبان آن شعر و ادبیات است، گفت: ایران کشوری است که با زبان شعر خود را به جهان معرفی کرد ولی امروز به غیر از زبان شعر خیلی ها در تلاش هستند تا با زبان سینما نیز ایران را به جهان معرفی کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: زمانی که همه تلاش می کنند ایران را با چهره دیگری به جهان نشان دهند شاعران، سینماگران و صاحبان قلم ایرانی تلاش می کنند ایران را با همان چهره واقعی به دنیا نشان دهند.

صالحی یادآور شد: به همه کسانی که تلاش می کنند ایران را به چهره درست آن نشان دهند خداقوت گفته و از کسانی که سه سال است این جشنواره را دنبال می کنند تا این فضا و پنجره جهانی گسترده تر شود به عنوان یک شهروند ایرانی سپاسگزارم.

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه رضا کیانیان برای اهدای جایزه اخلاق به روی صحنه رفت و از مجید مجیدی به عنوان برنده این جایزه تقدیر کرد.

**تقدیر از رسانه ها

در این مراسم همچنین رضا میرکریمی دبیر سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر گفت: خیلی به مراسم پایانی جشنواره خوش آمدید. من در این 3 سال که دبیری جشنواره را برعهده دارم برای ارایه گزارش این بالا می آیم و می خواهم بار دیگر از این فرصت استفاده کرده و از همکارانم و مدیرانی که به من کمک کردند تشکر کنم.

وی افزود: هیچ کاری محقق نمی شود مگر اینکه همراهی مدیران و همکاران گروه را در کنار خود داشته باشید.

میرکریمی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت: جشنواره خوب یا بد آنچه اتفاق افتاد حاصل دسترنج یک تیم دلسوز و خوش فکر بود و می خواهم از همه مدیران خوبی که به من در این اتفاق کمک کردند تشکر کنم. هیچ کار بزرگی اتفاق نمی افتد مگر با وجود یک تیم خوب و من این تیم را داشتم. از همه اهالی سینما برای برگزاری این جشنواره تشکر می کنم. از همه آنهایی که چه فیلمشان قبول شد چه نشد تشکر می کنم .از مهمانان که آنها را برای برگزاری دوره های آموزشی و ... خسته کردیم تشکر می کنم.

دبیر سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر خطاب به رسانه ها گفت: از اهالی رسانه و رسانه ملی تشکر می کنم که ما را همراهی کردند. از کسانی که حتی تلاش کردند حاشیه منفی ایجاد کنند تشکر می کنم همین که جشنواره برایشان مهم بوده از آنها سپاسگزارم.

وی افزود: پیشاپیش به همه برنده ها تبریک می گویم و امیدوارم سال های بعد هم فیلم هایشان را برای ما بفرستند.

وی در پایان صحبت های کوتاهش از حضار خواست فیلمساز بزرگ اولیور استون را که در سالن حضور دارد تشویق کنند.

کد: 1176 | پنجشنبه 06 ارديبهشت 1397 ساعت 23:17
783
FCF News | پنجشنبه 06 ارديبهشت 1397 ساعت 23:17