امروز: يكشنبه 1398/10/29
×
علی اکبر صالحی:
هنر یکی از ابزارهای مهم دیپلماسی است

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: یکی از ابزارهای دیپلماسی، هنر است و اگر زمینه هنرورزی در کشور تقویت شود، در پیشبرد اهداف دیپلماتیک نیز موثر خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، علی‌اکبر صالحی روز سه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی ایرنا، با بیان اینکه وظیفه دیپلماسی این است که بیشترین منافع را با کمترین هزینه برای ملت تامین کند، اظهار داشت: برای این‌کار باید از ابزارهای گوناگونی استفاده کرد که یکی از آنها هنر است.

وی با اشاره به جمله یکی از بزرگان مبنی بر اینکه «نیاکان ما جنگیدند تا ما سیاست‌ورز شویم. ما سیاست‌ورزی می‌کنیم تا فرزندانمان هنرورزی کنند»، گفت: از طریق زبان هنر می‌توانیم بستر تفاهمات جهانی را افزایش دهیم.

معاون رییس جمهوری درمورد اهمیت برگزاری رویدادهای هنری با نگاه جهانی از جمله جشنواره جهانی فیلم فجر افزود: اگر بتوانیم زمینه هنروزری را در کشور تقویت کنیم، در حقیقت کمکی به دیپلماسی در پیشبرد اهداف دیپلماتیک خود کرده‌ایم.

صالحی با تاکید بر اهمیت برگزاری جشنواره جهانی فیلم فجر خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم این گونه فستیوال‌ها را در بستر صحیح پی‌ریزی کرده و پیش ببریم در حقیقت به برقراری امنیت و صلح بین‌المللی، نزدیک شدن مردم به یکدیگر و همچنین به پیشرفت جامعه بشری و زدودن بی‌عدالتی‌ها و بی‌انصافی‌هایی که امروز شاهد آن هستیم، کمک کرده‌ایم.

سی وششمین جشنواره جهانی فیلم فجر از 30 فروردین تا 7 اردیبهشت ماه (19 تا 27 آوریل 2018) برگزار می‌شود.

کد: 1128 | سه شنبه 14 فروردين 1397 ساعت 12:21
709
FCF News | سه شنبه 14 فروردين 1397 ساعت 12:21