امروز: شنبه 1399/03/17
×
وعده دستیار ارشد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای شفافیت کامل این وزارتخانه ظرف چند ماه آینده

حسین انتظامی، دستیار ارشد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید برشفاف سازی در ساختار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با انتشار فهرست هزینه‌های آخرین جشنواره فیلم فجر و آمار مگوی حمایت های چندساله فارابی از سینما، باید به شجاعت و درایت آقایان حیدریان و تابش افتخار کنیم.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از پایگاه خبری آفتاب، قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در سال ۹۷ اولا تمام ضوابط حمایتی در همه حوزه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شیوه‌نامه‌ها، بازبینی و با توجه به اقتضائات روز و نظرات ذینفعان مشترک بویژه اهالی صنف، روزآمد و سپس منتشر خواهد شد و ثانیا تمامی پرداخت‌های حمایتی انتشار می یابند.

وی افزود: دولتمرد، امانتدار است نه حاکم. او «مسئول» است یعنی باید مورد سؤال قرار بگیرد و پاسخ بدهد که چرا و با چه ضابطه‌ای منابع عمومی کشور را مصرف کرده است. پیش نیاز این پاسخگویی، دسترسی همزمان و همگان به اطلاعات دقیق است. در این صورت عملا به دستگاه های نظارتی متعدد نیازی نخواهیم داشت.

حسین انتظامی گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انشاءالله ظرف چندماه آینده به الگوی شفافیت و آزادسازی اطلاعات تبدیل خواهد شد. راه مبنایی مبارزه با فساد و حذف مدیران ضعیف یا میان مایه از نظام اداری کشور فقط این است.

کد: 1112 | سه شنبه 07 فروردين 1397 ساعت 02:45
656
FCF News | سه شنبه 07 فروردين 1397 ساعت 02:45