امروز: يكشنبه 1399/03/18
×
جشن مردمی انقلاب؛
تابش: 22 بهمن روز تحقق حماسه تاریخی است/ انقلاب اسلامی، انقلاب حضور مردم بود

تابش گفت: برای مردم ما روز بیست و دوم بهمن روزی سرنوشت ساز و سرآغازی برای حرکت به سوی تحقق يك حماسه تاریخی است.

علیرضا تابش مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی، درباره اهمیت روز 22 بهمن، به خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛گفت: برای مردم ما روز بیست و دوم بهمن روزی سرنوشت ساز و سرآغازی برای حرکت به سوی تحقق يك حماسه تاریخی است. هرچند در این راه با کارشکنی های فراوانی در داخل و خارج از کشور روبرو بوده‌ایم.

وی افزود: انقلاب اسلامی نقطه عطفی در تاریخ ما بود که بعد از قرن‌ها حاکمیت استبداد زمینه حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش را فراهم آورد. هر کس که ایران و ایرانی را دوست دارد، باید به منشأ انقلاب و نظام احترام بگذارد. انقلاب اسلامى را بايد در ظرف زمانى خودش تحليل كرد. اقتضای زمانه و وجدان جامعه در سال هاى پايانى دهه 50 گذر از استبداد بود و جامعه در نفى عقب افتادگى، به دنبال استقلال و پيشرفت بود.

این مدیر سینمایی تاکید کرد: بعد از مشروطيت سه ضلع «سنت پرستان»، «به اصطلاح روشنفكران» و «استبداد» مقابل حركت اصلاحى جامعه را سد كردند. جامعه ما جامعه دينى است و دين مايه و ملات فرهنگىِ هويت ماست، مردم خواستار تحولات همسو با دين بودند و آزادى، مردم سالارى و توسعه با دين نسبت داشت. در تحقق انقلاب، همه مردم نقش داشتند و باید قدردان آنها بود، اما نباید از یاد برد که نقش اساسی در پیشبرد انقلاب، با جوانان شاداب کشور بود.

وی با اشاره به نقش جوانان در انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی ایران، انقلاب جوانان بود. امام خمينى (ره) این نیروی عظیم را شناخت، باور کرد و آن را به عرصه کشاند. جوانان در به ثمر رسیدن این انقلاب نقش مؤثری داشتند. دفاع از آرمان های انقلاب، مبانی دینی و جوهر رهبری امام خمینی (ره) وظیفه مهم حکومت، دولت، رسانه ها، دانشگاه ها و حوزه است. انقلاب اسلامی ایران، مهم ترین فرازی است که درخور تجلیل و بزرگداشت است و متعلق به مردم است و هیچ کس حق ندارد که این انقلاب را به نام خود و سلایقش مصادره کند.

تابش تصریح کرد: در جامعه ما گرایش ها و سلیقه های گوناگونی وجود دارد که حاکی از پیشرفته بودن جامعه اسلامی ایران است. کسانی که انقلاب علیه آنان سامان گرفته است با چراغ سبز بیگانگان و با این خیال باطل که حافظه ملت ایران پاک شده است، می‌کوشند با شعار، راه و نفوذی در افکار عمومی پیدا کنند؛ اما آنان بدانند که حافظه تاریخی ملت ایران هرگر پاک نمی شود و ملت ایران می داند که چه کسانی عامل وابستگی و تحقیر ایران بوده اند.

او با تاکید بر نقش مردم در تحقق انقلاب اسلامی اظهار کرد: انقلاب اسلامى همواره بر دو محور خدا و مردم حرکت کرده است و حاصل آن جمهوری اسلامی ایران است. عظمت امام (ره) علاوه بر عرفان، فقه، فلسفه، توان علمی فراوان و دید روشن سیاسی این بود که مردم را دوست می داشت و به این مردم اعتماد می کرد. امام مردم را با همه تنوع و اختلاف های خود گرامی می داشت.

تابش خاطرنشان کرد: مسئولان بدانند که اگر بخواهند مردم را آن چنان که هستند، دوست نداشته باشند و اگر مردم را مطابق کلیشه های ذهنی خود ببینند و طلب کنند و به حسب موقعیت و منافع خود در میان آنان مرزبندی کنند، از راه امام جدا شده اند. ابزار انقلاب ما پیام و کلام بود، نه سلاح و زور. انقلاب اسلامی، انقلاب حضور مردم و انقلاب منطق بود. نباید برداشت های خود را از تفکر امام مطلق کرده و اندیشه هایمان را به نام امام بر جامعه تحمیل کنیم. امام خمینی دید نوینی به زندگی داشت و ایرانی آباد و مستقل برای ایرانیان می خواست. ایران توسط حضرت امام استوار شد و آن چه ایران ما را سرپا نگه داشت و تمامی توطئه ها را خنثی کرد، همین قدرت ایمان و درایت امام راحل بود.

کد: 1024 | يكشنبه 22 بهمن 1396 ساعت 20:03
1097
FCF News | يكشنبه 22 بهمن 1396 ساعت 20:03