امروز: چهارشنبه 1397/12/29
×
برای بازی در فیلم آبجی؛
گلاب آدینه برنده بهترین بازیگر نقش اول جشنواره فیلم پکن


گلاب آدینه برای بازی در فیلم سینمایی «آبجی» (مرجان اشرفی زاده) جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم پکن را کسب کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، «آبجی» که با مشارکت بنیاد سینمایی فارابی و تهیه کنندگی محمدحسین قاسمی تولید شده است، نخستین تجربه کارگردانی فیلم سینمایی مرجان اشرفی‌زاده به شمار می آید.

این فیلم پیشتر ضمن حضور در جشنواره معتبری چون "داکا"، "پونا"، "کرالا"، موفق به کسب جوایزی چون جایزه بهترین فیلم داستانی بلند از جشنواره فیلم زنان «هرات» شده است.
گلاب آدینه، پانته آ پناهی ها، معصومه قاسمی‌پور، امیررضا دلاوری، حمیدرضا آذرنگ، شیرین یزدان بخش، بابک حمیدیان و سیاوش چراغی پور در این فیلم نقش آفرینی کرده اند.

داستان فیلم درباره طلا و عطی مادر و دختری است که سالیان سال است کنار هم زندگی می‌کنند، سال‌هایی به درازای زندگی آبجی یعنی حدود ۵۰ سال، اما این وضعیت پایدار نیست و روزهای جدایی از راه می‌رسد. این جدایی در حالی اتفاق میفتد که «آبجی» به دلیل شرایط ویژه‌ای که دارد بسیار وابسته به مادر است و طلا در زمان باقی مانده به دنبال امنیتی برای آینده آبجی است. آینده‌ای بدون حضور خودش.
گفتنی است علاوه بر فیلم «آبجی»، دو فیلم «فروشنده» به کارگردانی اصغر فرهادی و «اژدها وارد می‌شود» ساخته ‌مانی حقیقی در بخش غیر رقابتی این رویداد سینمایی حضور داشتند.
هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم پکن از  ۱۶ فروردین تا دوم اردیبهشت در شهر پکن پایتخت چین برگزار شد.

کد: 98 | دوشنبه 04 ارديبهشت 1396 ساعت 14:17
849
FCF News | دوشنبه 04 ارديبهشت 1396 ساعت 14:17