امروز: پنجشنبه 1397/12/02
×
اولین اکران خصوصی فیلم سینمایی "یک کیلو و بیست و یک گرم" برگزار شد

اولین اکران خصوصی فیلم سینمایی "یک کیلو و بیست و یک گرم" به کارگردانی رحیم طوفان پنجم بهمن ماه 96 در سینما انقلاب اردبیل با حضور پر شور بیش از 600 نفر از مردم و مسئولین، مدیران، هنرمندان، نخبگان و کار آفرینان برتر ملی ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی به نقل از روابط عمومی این فیلم، در این مراسم رو نمایی و اکران خصوصی که به همت ادراه کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل با مشارکت استانداری و شهرداری برگزار شد معاون سیاسی و امنیتی استانداری، شهردار، مدیرکل صدا و سیما، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و عوامل اصلی فیلم حضور داشتند.

پس از اتمام اکران فیلم جلسه نقد و بررسی با حضور رحیم طوفان کارگردان، عوامل فیلم و رضا درستکار منتقد سینما برگزار شد. درستکار در نقد این فیلم گفت: یک کیلو بیست و یک گرم برگرفته از جریان سینمای استعلایی است چنان که روح اینگونه فیلمسازی را در روح فیلم خود دمیده است.

وی ادامه داد: نوع روایت و جامپ کات کردن ها، تشخیص قصه فیلم به عهده خود تماشاگر و اینکه چند قصه را درهم ادغام کرده و هم زمان چند داستان را روایت می کند از نقاط قوت فیلم است.

وی اظهار کرد: بزرگترین مشکل تعدادی از فیلمسازان حال حاضر ما این است که فیلم هایشان خالی از روح است ولی فیلم یک کیلو بیست و یک گرم حاوی یک روح در کل فیلم است که تماشاگر آن را تا انتهای فیلم دنبال می کند و نشان می دهد فیلمساز توانسته حرف خود را به مخاطب منتقل کند

درستکار عنوان کرد: شهر اردبیل فیلمسازان و بازیگران و هنرمندان به نامی را تحویل سینما داده است که نشان می دهد این شهر توانایی پرورش و معرفی فیلمسازان خوب را دارد چنان که رحیم طوفان با فیلم یک کیلو و بیست و یک گرم نشان داد شهر اردبیل یک کارگردان جسور و خوش فکر دیگری را به سینما افزوده است.

فیلم یک کیلو و بیست و یک گرم بهمن ماه 95 فیلم برداری خود را به پایان رساند. این مراسم به مناسبت سالگرد پایان فیلم تدارک دیده شده بود و با استقبال تماشاگران مواجه شد.

عوامل این فیلم سینمایی عبارتند از تهیه کننده: وحید نیکخواه آزاد، کارگردان و مجری طرح: رحیم طوفان، سرمایه گذار: سید مهدی نریمانی، نویسنده: لیلا نیک زاد، مدیر فیلمبرداری: شاهین طوفان، دستیار اول و برنامه ریز: علی تهرانی، صداگذار: آرش قاسمی، دستیار دوم کارگردان: رهام مخدومی، دستیار برنامه ریز: جعفر نامنی، منشی صحنه: ساناز هرندی، عکاس: امید صالحی، تصویربردار پشت صحنه: نگار نیک خواه آزاد، دستیار اول فیلمبردار: داود عباسی، مشاور نور: حسن رحیمی، دستیار فیلمبردار: رضا گودرزی، ابولفضل طهماسبی، احسان عباسی، اپراتور دوربین: سخی توکلی، طراح صحنه و لباس: علی نصیری نیا، دستیار یک: وحید شوکتی، دستیار دوم: مهدی افشار، دستیار لباس: عاطفه غلام پور، سیمین قربان زاده، طراح گریم: غلام رضا عربی، مجری گریم بانوان آیدا محمدی، مجری گریم آقایان عطا عارفی، مدیر صدابرداری: هادی افشار، دستیار اول صدا: کیوان امرالهی، دستیار دوم صدا: مجتبی بلالی، مدیر تولید: مجید گودرزی، دستیار تولید: محمدرضا دلنوازی، مدیر تدارکات: حسن صفری، دستیار اول تدارکات: علی قادری مقدم رهق، دستیار دوم تدارکات: جواد نامنی، همیار تدارکات: محمد ولی آقا بیگی، مهدی حسن نیا، مسئول هنرور: حمید بخشی، حمل و نقل: محمد گودرزی، حمل و نقل: حمید نجاری، حمید مهتاب، مهدی نادی، سینه موبیل: سید مصطفی مدنی، محمد حسن فیضی کیا، احمد عباسی پور، مدیر روابط عمومی:میناقاسمی زواره، مشاور رسانه: رضا پور زارعی.

کد: 952 | شنبه 07 بهمن 1396 ساعت 18:50
400
FCF News | شنبه 07 بهمن 1396 ساعت 18:50